בואי כלה. ועוד אחת. ועוד אחת: הכירו את השלישיה הלסבית הנשואה הראשונה והיחידה בעולם - דול (30), קיטן (27) ובריאן (34) ממסצ'וסטס ארצות הברית, נישאו באוגוסט 2013 בטקס נישואים אלטרנטיבי. שלוש הנשים לבשו שמלות כלה לבנות והחליפו טבעות והפכו למנז'-א-טרואה הכי נשי שחופות העולם אי פעם ראו. 

אלא שבקרוב השלישיה הולכת להפוך לרביעיה: עכשיו הן מצפות לבת שתהפוך אותן לשלוש האמהות הלסביות הנשואות הראשונות בעולם. "אנחנו מקוות שיהיו סך הכל שלושה ילדים", אומרת בריאן, "אנחנו תמיד מתבדחות שמספר הילדים לא צריך לעלות על מספר ההורים".

שלישיה לסבית נשואה (צילום: מת'יו גרוקוט)
מקודשת, מקודשת, מקודשת | צילום: מת'יו גרוקוט

שלוש חתיכות שמשלימות את הפאזל

בשנת 2009, לאחר שני נישואים קודמים עם נשים בהן הבינה שמערכת יחסים מונוגמית היא לא בשבילה, הכירה בריאן באתר היכרויות באינטרנט את דול, מעצבת אופנה, שהבינה כבר בגיל צעיר שהיא פוליגמית. "תמיד יצאתי עם בנות שלמרות שהיו להן בני או בנות זוג, היה מותר להן לצאת גם איתי", מסבירה דול, "אף פעם לא חשבתי על זה כל כך הרבה ואף פעם לא באמת 'יצאתי' כפוליגמית בפני החברים והמשפחה שלי. מבחינתי, זה היה פשוט מי שאני".

לאחר שיצאו יחד במשך שמונה חודשים, בריאן ודול עברו לגור יחד. מכיוון ששתיהן נהנו ממערכות פוליגמיות בעבר, הן החלו לחפש צלע שלישית ופתחו כרטיס משותף באתר ההיכרויות OKcupid, וכך פגשו את קיטן.

לפני שפגשה את דול ובריאן, הייתה קיטן בשתי מערכות יחסים עם גברים. הראשונה נמשכה כעשר שנים, ולגבר השני היא אפילו הספיקה להתארס. "בן הזוג השני שלי ואני היינו יחד מספר שנים", היא מספרת, "אבל כמה חודשים לפני החתונה הוא פשוט ביטל הכל בלי הסבר. בהתחלה הייתי נסערת אבל היום אני אסירת תודה על מה שהוא עשה. הפרידה הכריחה אותי לחשוב והבנתי שלא הייתי כנה עם עצמי. במבט לאחור הבנתי שלא הייתי מאושרת במערכת היחסים המונוגמית שלי וגיליתי שאני פוליגמית".

שלישיה לסבית נשואה (צילום: מת'יו גרוקוט)
הטרילוגיה הושלמה | צילום: מת'יו גרוקוט

קיטן פתחה גם היא כרטיס באתר OKcupid, שם נתקלה בכרטיס של דול ובריאן, ויחד יצאו לדייט ראשון במסעדה סינית. לדברי בריאן, עם דול וקיטן הדברים פתאום נראו הגיוניים. "זה הרגיש כאילו הפאזל הושלם באמצעות כל שלוש החתיכות".

בתוך כמה חודשים עברה קיטן לגור עם דול ובריאן, ושנתיים לאחר מכן הציעה לשתיים להתחתן. "תמיד רציתי להתחתן", הסבירה קיטן, "קיבלתי חינוך מאוד מסורתי והנישואין תמיד היו סמל חשוב של מחויבות בשבילי. רצינו לחגוג את האהבה שלנו בחתונה כמו כולם". את החתונה תכננו הבנות יחד, ואפילו חיפשו יחד שמלות תואמות. "תכנון החתונה שלנו היה קדחתני. היה הרבה יותר קשה לארגן כי היו שם שלוש כלות מעורבות".

אבותיהן של דול, קיטן ובריאן ליוו אותן לטקס, שהוכן על ידי עורך דין מומחה לענייני משפחה בצורה כזו שכל אחת מהשלוש תהייה מחוייבת לשתיים האחרות בצורה הכי חוקית שאפשר. לאחר הנדרים והחלפת הטבעות נערכה קבלת הפנים. שלוש הבנות רקדו את ריקוד הסלואו הראשון שלהם ככלה-כלה-כלה לצלילי השיר 'I'll Stand By You' של הפריטנדרס.

"אנחנו לא הנורמה, אבל אנחנו נורמליות לחלוטין"

שלישיה לסבית נשואה (צילום: מת'יו גרוקוט)
בטבעות אלה | צילום: מת'יו גרוקוט

השלישייה מתעקשת שמערכת היחסים שלהם היא כמו של כל זוג נורמלי: הן אוכלות ארוחת בוקר אחת עם השנייה, צופות בטלוויזיה אחרי העבודה וחולקות מיטה יחד. "ההבדל היחיד הוא הקושי בתקשורת בינינו", מסבירה דול, "אנחנו שלוש אז מערכת היחסים דורשת לו"ז מדוקדק. כל דבר שאנחנו עושות עובר דרך לוח השנה".

אך בעוד התקשורת מסובכת, עבודות הבית בהחלט הרבה יותר קלות. "אני אוהבת לחשוב עלינו כעל קהילה רומנטית", אומרת בריאן, "במערכת היחסים שלנו אני נחשבת למפרנסת העיקרית. דול אחראית על הבישולים וקיטן על הניקיון".

שלושה חודשים בלבד לאחר החתונה הרתה קיטן בהפריה חוץ גופית מתורם זרע אנונימי, והשלוש מתכננות בסופו של דבר שלושה ילדים - אחד לכל אחת מהן. התוכנית כרגע היא שקיטן תישא את כל העוברים, שיהיו כנראה תוצאה של הביציות של נשותיה עם תרומת זרע, אך הן פתוחות גם לאפשרויות אחרות.

"תמיד רצינו ילדים", מסבירה קיטן, "שלושתנו מחויבות לזה ורוצות לגדל משפחה משלנו. החלטנו שאני אהיה זו שאשא את התינוקות כי אני מאד שמחה להיות אם במשרה מלאה".

שלישיה לסבית נשואה (צילום: מת'יו גרוקוט)
"שלושתנו מחויבות לזה ורוצות לגדל משפחה משלנו" | צילום: מת'יו גרוקוט

המשפחה מתכננת לילדיהן חינוך ביתי על מנת למנוע מהם מלהפוך קרבנות להתעללות ולעג בעקבות המשפחה הלא שגרתית ממנה הם מגיעים. "ילדים הם מספיק אכזריים גם ככה. אני לא רוצה שיציקו לילד שלי בגלל שהוא בא ממשפחה שונה", מסבירה דול, "אני לא מסוגלת לשאת את המחשבה שאשלח אותו לתוך האש הזו".

"באמצעות חינוך בבית אנחנו יכולות ללמד את ילדינו להיות חזקים כמונו", מוסיפה בריאן, "דול, קיטי ואני היינו אמיצות מספיק כדי לעמוד מול כל מה שהחברה מגדירה כנורמלי. אני מקווה שהילדים שלנו ירגישו חופשי לעשות את אותו הדבר אם הם ירצו".

האם משלוש ייצא ארבע? לא ממש. בריאן, דול וקיטי נאמנות אחת לשניה ולא מתכננות להרחיב את השלישיה. הן מקוות להראות לעולם שהבחירה שלהן היא בחירה מקובלת של אהבה. "אנחנו לעולם לא נהיה הנורמה, אבל אנחנו נורמליות לחלוטין", אומרת בריאן, " אנחנו פשוט נשים שמנסות לחיות את החיים שאנחנו מרגישות שהם הטובים ביותר עבורנו, ומגיעות לנו הזכויות המוקנות לאחרים".

עוד ב-mako גאווה: