שבוע האירוויזיון בעיצומו, וליסבון כולה התקשטה לקראת אירוח התחרות הכי צבעונית שיש. אתה הולך כאן ברחוב ומרגיש שאתה במצעד גאווה אחד גדול. עשרות מעריצי אירוויזיון ישראלים וגם נציגות מהמשלחת הרשמית עצרו לאתנחתא קלה מהאירוע הגדול, והגיעו לחתונה גאה כפולה שנערכה ביום רביעי (9.5) בבירה הפורטוגלית. אליאור ועוז ומיד אחריהם ניר ועוז, באו בברית נישואים בבניין עיריית ליסבון. בשנת 2010 פורטוגל אישרה בחוקה נישואים חד מיניים אזרחיים, שלמשרד הפנים בישראל אין ברירה אלא להכיר בהם.

את הטקס ערכה רשמת הנישואין בנוכחות עד ששימש גם כמתורגמן. הטקס עצמו מאוד רשמי, מזדהים בפני הרשמת, מסכימים להתחתן, מחליפים טבעות ומקבלים תעודה. למרות התהליך שממש לא מרגיש טקסי, שני הזוגות הגיעו מחויטים, ונרשמה התרגשות מאוד גדולה בקרב כל מי שהגיע.

חתונות גאות בליסבון (צילום: ליאון קיכלר)
עוז (מימין) ואליאור | צילום: ליאון קיכלר

החתן: אליאור לנקרי, 40, מנהל חברה לבגדי ילדים.

החתן: עוז דני, 43, עובד בחברת ביטוח.

הפז"ם: 10 שנים.

"היה לי פרופיל באטרף ודי נמאס לי שכל הזמן זה רק סקס וסקס וסקס", מספר אליאור, "שנייה לפני שמחקתי את הפרופיל, קיבלתי פתאום הודעה שונה. יצאנו לדייט שנמשך 12 שעות, וכבר אחרי שבוע עברנו לגור יחד".

עוז הוא זה שהציע נישואין. "עשיתי את זה הכי אינטימי, בישלתי ארוחת ערב רומנטית בבית, רק שנינו ואז פשוט כרעתי ברך והוצאתי טבעת", הוא משתף, "החלטנו שאם מתחתנים אז משלבים הכל ביחד. אנחנו אוהבים את האירוויזיון, ותכל'ס אנחנו פה בשביל התחרות, המסיבות, הטיולים ואפשר להתחתן כאן. מלא חובבי אירוויזיון שבאים הם חברים שלנו, אז גם שילבנו חתונה וירח דבש ביחד. בקרוב נתכנן גם אירוע גדול בארץ למשפחה ולכל החברים שלנו, גם אלו שלא אירוויזיוניסטים".

חתונות גאות בליסבון (צילום: ליאון קיכלר)
עוז (מימין) וניר | צילום: ליאון קיכלר

החתן: ניר חיים להב, 37, מנהל תיקי לקוחות ב-DHL.

החתן: עוז כהן, 30, עובד בישרכארט ואנימטור פרילנס.

הפז"ם: 4 שנים.

אצל ניר ועוז ההתחלה הייתה קצת אחרת. "גם אנחנו הכרנו באטרף כבר לפני 10 שנים", מספר ניר, "הייתי נשוי לבחור ספרדי וגרנו בברצלונה, הפייסבוק היה בחיתוליו, אז האטרף עזר לי לשמור על קשר עם חברים בארץ. התחיל בינינו קשר ידידותי שהתבסס בעיקר על שיחות בסקייפ. לפני ארבע שנים הגעתי לביקור בארץ לכבוד יום הולדת 60 של אמא שלי, ויצאתי לבלות במסיבה סגורה לקהילת הדובים. שלחתי לעוז הודעה שאהיה שם אם בא לו לבוא". עוז וניר, שכבר התגרש בינתיים, הרגישו חיבור מיידי. הם יצאו גם למסיבת אירוויזיון ולעוד מסיבה בבאר שבע. כשניר חזר הביתה לברצלונה, עוז החליט להצטרף אליו.

חתונות גאות בליסבון (צילום: ליאון קיכלר)
"אם התחרות הייתה מתקיימת במדינה אחרת, בכל מקרה היינו טסים להתחתן" | צילום: ליאון קיכלר

"אחרי יומיים יחד בברצלונה, הבנו מיד שזה זה", נזכר עוז, "אחרי הביקור הזה נסעתי במשך השנה עוד שלוש פעמים, וגם ניר הגיע לביקורי מולדת בתכיפות. ניר גם תמך ועזר לי בכל התהליך של היציאה מהארון, ואחרי שסיפרתי למשפחה וחברים הקרובים, כתבתי פוסט יציאה מהארון בפייסבוק שבו התוודיתי שאני הומו ואני בזוגיות נפלאה". שנה מאוחר יותר ניר עזב את ברצלונה בפעם האחרונה וחזר לארץ. מאז הם גרים יחד בחולון ומאמצים את ליידי, כלבת לברדור.

>> "יצאתי מהארון בפני אחי הגדול - ואז הוא יצא בפניי"

>> "עד שסיפרתי לאשתי שאני הומו הרגשתי אשם מאוד"

בניגוד לזוג הקודם ניר קצת יותר לוחמני. "לצערי במדינה שלנו עדיין יש חושך, ובשביל שיכירו בנישואים שלנו אנחנו צריכים לברוח להתחתן בחו"ל, רחוק מהמשפחה שלנו. השילוב עם האירוויזיון הוא מקרי, כי אם התחרות הייתה מתקיימת במדינה אחרת, בכל מקרה היינו טסים להתחתן. התמזל מזלנו שלפחות בגלל האירוויזיון יש כאן כמה חברים שלנו, אבל אנחנו לא מוותרים ואנחנו נערוך ב-12 ביולי חתונה בגן אירועים גדול בארץ עם כל הטררם. חופה, סלואו, דיסקו וכל השבנג".

חתונות גאות בליסבון (צילום: ליאון קיכלר)
"התחיל בינינו קשר ידידותי שהתבסס בעיקר על שיחות בסקייפ" | צילום: ליאון קיכלר

חתונות גאות בליסבון (צילום: ליאון קיכלר)
"יצאנו לדייט שנמשך 12 שעות, וכבר אחרי שבוע עברנו לגור יחד" | צילום: ליאון קיכלר
חתונות גאות בליסבון (צילום: ליאון קיכלר)
"אחרי יומיים יחד בברצלונה, הבנו מיד שזה זה" | צילום: ליאון קיכלר
חתונות גאות בליסבון (צילום: ליאון קיכלר)
"החלטנו שאם מתחתנים אז משלבים הכל ביחד" | צילום: ליאון קיכלר
חתונות גאות בליסבון (צילום: ליאון קיכלר)
מזל טוב לזוגות המאושרים | צילום: ליאון קיכלר