>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

עומרי חיון (צילום: תום זואילי)
המשקל לא מגדיר אותו. עומרי חיון | צילום: תום זואילי
בתור התחלה, אציין שאני אדם שמבקר מתוקף תפקדי ככתב - אך מלבד הערות ציניות לפליטי ריאליטי ברבים, כמעט אף פעם לא ניסיתי או פגעתי באופן ישיר ומכוון באדם על המראה החיצוני שלו. כעת ובפעם הראשונה, החלטתי לפתוח נושא שעד היום תגובות שעד היום לא הזיז לי בכלל, אבל איכשהו מודל הגיי המושלם שיצרנו לעצמנו הולך ומתחזק ואנשים בקהילה ממלאים את חדרי הכושר והופכים בדרך לרוע טהור בלי שהם שמים לב בכלל, אז הגיע הזמן שתעצרו שניה.

"חבריך למקצוע יפים ורזים"

אף פעם לא התייחסתי לזה שאני ''מלא'', ''שמן'' או איך שלא תקראו לצורתי הפיזית במיליון הראיונות שקיימו איתי ולא במיליון הסטטוסים שאני כותב בכל יום - משום מה תגובה אחת מאוד חצופה שקיבלתי הבוקר בתיבת ההודעות של אתר הכרויות בו אני רשום (בשמי המלא), הצליחה לעבור את הגבולות ולהוציא אותי משלוותי.

וזו לשון ההודעה: "תראה, אנחנו לא מכירים אבל רציתי להגיד לך שאתה צריך עוד לעבוד על עצמך שנים רבות בכל יום על המראה החיצוני - כי אם לא אתה לא תתקדם לשום מקום בעבודה שלך ובשביל באמת להצליח לאיפה שאתה רוצה להגיע אתה צריך לעשות מהפך ודיאטה גדולה. אני מצטער שאני ישיר ובועט - לפעמים זה כואב אבל אתה צריך להסתכל במראה".

המגיב המשיך את הדו- שיח איתי כאשר שאל אם אני יכול לעזור לו להתקבל ל"אח הגדול", ובדרך המשיך לנסות בדרכו להסביר לי למה אני חייב לרדת במשקל: "תראה את חבריך במקצוע הם על המסך והם יפים ורזים, אתה גם יכול להיות כזה".

עומרי חיון (צילום: ליאל בומברג )
עומרי בקמפיין שהפיק נגד התאבדויות בקהילה הגאה | צילום: ליאל בומברג


יודע מה, אדון מבקר שדואג כל כך להצלחתי המקצועית? אתה יודע מה אני רואה כשאני מסתכל במראה? אני רואה בחור עם פול אנרגיה וכוח רצון שאוהב את עצמו יותר מהמון סטרייטים או גייז עם קוביות ומאמין בעצמו גם עם 20 או 30 קילו יותר.

לא חבל לי על שום דבר

יודעים מה אני רואה יותר? כמות רגש ואהבה ונתינה שיש לי לתת שגם מאה קוביות או גופיות וחדרי כושר לא יהפכו אותי לצר אופקים ודוחה כמו אותו אדם ששלח את ההודעה.

פעמים רבות אני שומע את המשפט ''חבל, יש לך פנים יפות''. אני תמיד מגיב ב"כן, נכון..", אבל בשורה התחתונה אני שלם עם עצמי וברגע שארגיש לא בנוח אשנה זאת. אבל עד אז, אין לאף אחד זכות לזרוק הערות או לשלוח לי הודעות מסוג זה. עם כל הכבוד למודל שלמות של הבחור עם הקוביות והחיוך הכובש שיצרנו לעצמנו בעידן הנוכחי, אם נודה על האמת, עולם שסוגד ליופי ולרזון חולני הוא די ריקני, יש כל כך הרבה פרמטרים נוספים.

אני שלם עם איך ומי שאני - רזה, שמן, מלא או כל דבר אחר. ואם לך, מבקר נרגן או לכל מי שלא נאה לו -  פשוט תשמרו את זה לעצמכם. כן, לפעמים הודעות כאלה לא רק סתם מרגיזות- הן פוגעות ולא כי אתם שווים את זה, סתם כי זה עצוב שככה החברה שלנו נראית - מחפשת את המושלם.

בתור בליין קבוע בסצנת הקהילה וכשלאחרונה אני פוקד את ליין ה-FFF הכייפי באומן, אני חייב להגיד לכל מורידי החולצות שאפו, איזה יפים אתם אין ספק שגם אני מתלהב מכם לפעמים, אבל בואו נדבר על מה קורה אחרי שהלילה נגמר? כן נו, אחרי שהספקתם לעשות חמישה מספרים ועוד לחזור להשיג מישהו שישי במסיבה? מה קורה אז? האם מתחת לכל הקוביות שלכם ושל אלה שהיו אתכם נשאר בכלל משהו? 

אני לא בא לשנות כאן סדרי עולם או העדפות, אבל כדאי לכם, בחורים חתיכים ומסוקסים, שנייה אחת לעצור ולהבין שיש כל כך הרבה מעבר לקוביות ומודל היופי אותו אתם מטפחים, ולא אני לא מדבר עליי. אני מדבר על עצמכם, אם תאמינו בעצמכם ולא במי שאתם מנסים או רוצים להיות אתם תהיו מאושרים.

מכירים את הפתגם: אַל תִּסְתַּכֵּל בַּקַּנְקַן אֶלָּא בַמֶּה שֶׁיֵּשׁ בּוֹ ? שמנים? מלאים? רזים עם מוח? מגיע לנו להיות גאים במי שאנחנו ולא באיך שאנחנו נראים. רק אהבה תביא אהבה.

>> מספר שיא של דמויות גאות בטלוויזיה האמריקנית