גבריאל דיאנה (צילום: twitter)
גבריאל דיאנה | צילום: twitter

גבריאל דיאנה

הנערה הקנדית גבריאל דיאנה היא גם חלוצה, או לפחות הייתה הראשונה להשתמש בהאשטג MomentsInTransition# בשנת 2013. דיאנה שיתפה את באזפיד באבחנות שלה על הקהילה הטרנסג'נדרית: "אני מכירה הרבה אנשים שמחפשים מה הם רוצים להיות בעתיד, שזה לחלוטין מובן. זה גם חשוב להיזכר ברגעים חשובים במעבר ולטפוח לעצמך על השכם, כי זה חשוב להכיר בעבודה הקשה שאנחנו עושות ולהראות את זה".


במהלך השנים היא שיתפה חוויות רבות בנוגע למעבר שלה, התגובות של הסביבה, השינויים במשפחה והשינויים הגופניים. בפוסט אחד כתבה - "כיתה ט': אמא אמרה לי לא להתאפר / כיתה י"ב: אמא אמרה לי להיות מאושרת היום".

ארין טריניטי

ואם כבר הזכרנו את MomentsInTransition#, זו הייתה הפעם הראשונה בחייה שטריניטי שיתפה תמונות לפני ואחרי המעבר. אולם רוב הזמן היא לא אוהבת לפרסם תמונות לפני/אחרי, ובכלל, יש לה מסר לאנשים ששואלים יותר מדי שאלות בנוגע להיותה טרנסג'נדרית: "אתם רואים את הפנים האלה? כשאתם מסתכלים בפנים של אישה, אתם ישר חושבים על איברי מין? האם אוטומטית אתם מדמיינים כיצד יראו איברי הרבייה של אחרות, ביחוד נשים סיס? לא, עם יד על הלב לא, ואם כן אז ישר כוח. אבל למה נראה לכם שזה בסדר לשאול מה יש לי במכנסיים, או לצורך העניין מה יש לכל טרנס/ית אחר/ת בין הרגליים? זה באמת כל כך חשוב לכם לדעת אם יש לי פין או פות?”.

A post shared by Erin (@erineternity) on

“אולי יש לי פין, אולי יש לי פות, ואולי יש לי את שניהם! אבל באמת שזה לא עניינכם!", היא מכריזה ומוסיפה, "אני אגיד את זה דוגרי, למה נראה לכם שזה חשוב לחלוק איתכם את המידע הזה כשהוא לא רלוונטי ולא משרת אף מטרה! גופים טרנסים לא שם בשביל שאלות גסות ולא בשביל חטטנות או סקרנות. אז בפעם הבאה שאתם רוצים לדעת את התשובה תקראו את זה".

I looked so cute Wednesday, cant wait until Im healed and then I'll post some selfies:) until then this may be my last post in a while but enjoy the cutness☺️

A post shared by Erin (@erineternity) on

A post shared by Erin (@erineternity) on

מוני

מוני מגדירה את עצמה "אישה אוהבת ישו, נוצרייה וטרנסית שמשתדלת לעשות כמיטב יכולתה יום אחר יום". היא משתפת את המעבר שלה באינסטגרם, ביחד עם הגיגים על החיים כטרנסג'נדרית נוצרייה אדוקה. בחשבון האינסטגרם שלה פרסמה תמונות לפני/אחרי ומתחת הכיתוב, "בהבדל של חמש שנים, 23 קילו, ומעבר מגדרי אחד".

A post shared by Monnie (@mjintn) on

בשבוע בו ציינה שלוש שנים מאז החלה טיפול הורמונלי, כתבה מוני: "אני לא מאמינה שעברו כבר 36 מאז שצולמה התמונה בצד שמאל. השלתי כמעט 20 המותניים שלי, קיבלתי ירכיים אמיתיים ולראות את הדמות הניבטת במראה מביא לי דמעות של אושר. בחיים לא חשבתי שזה אפשרי, את המחשבות על אושר קברתי כל כך עמוק שאפילו לא הבנתי אותן או הרגשתי בהן. לא עד שהתחלתי את המעבר".

"לפעמים האויב הכי גדול שלנו הוא אנחנו, נכון?", היא מוסיפה, "לפעמים אנחנו צריכים להרגיש, במקום לקבור את הרגשות שלנו, כדי להבין באמת מה אלוהים מנסה להגיד לנו כבר שנים".

A post shared by Monnie (@mjintn) on

A post shared by Monnie (@mjintn) on

A post shared by Monnie (@mjintn) on

אנדריאה פג'יק

מעטות הדוגמניות שזכו להכרה כמו פג'יק. היא כבר עשור בתעשייה, אולם רק ב-2013 פרצה למיינסטרים בקליפ לשיר של דייויד בואי The Stars Are Out Tonight. לאורך הקריירה שלה נודעה פג'יק כדוגמנית בעלת מאפיינים אנדרוגנים, אולם מה שהיה סוד שמור בתעשייה התגלה לכל כשפג'יק יצאה מהארון כטרנסג'נדרית בשנה שעברה. היא מסבירה שהרגישה אחריות חברתית מסוימת, ומקווה שהכנות שלה סביב הסוגיה תהפוך אותה לפחות בעייתית.

אנדריאה פג'יק (צילום: instagram)
אנדריאה פג'יק | צילום: instagram

"תמיד חלמתי להיות בת", היא מספרת בראיון, "בזיכרונות המוקדמים ביותר שלי אני בתוך החצאית של אמי, מסתובבת ומסתובבת בניסיון להיראות כמו בלרינה. את החלומות והדמיון שלי שמרתי לעצמי והפכתי לשחקן די טוב כילד. החבאתי את מי שהייתי".

ג'ני בולן

לספר לכמה אלפי עוקבים יש לה באינסטגרם מתגמד לעומת המעשה האמיץ שעשתה ג'ני בולן. את המעבר שלה היא שיתפה בתכנית האירוח החשובה ביותר בארה"ב באותה תקופה, ומדובר בתכנית של אופרה ב-2005, בזמן שהקהילה הטרנסג'נדרית עוד הייתה כמה צעדים רחוק יותר מהמיינסטרים. היא חלקה תמונות של עצמה מלפני המעבר, וישבה לראיון מעמיק עם רעייתה דידי, וביחד דיברו על האתגרים היחודיים שהמעבר של ג'ני הציב בפני מערכת היחסים שלהן.

ג'ני בולן (צילום: twitter)
ג'ני בולן | צילום: twitter

באותו ראיון השתיים דיברו על דעיכה בצד הארוטי של מערכת היחסים שלהן, וג'ני אף שיתפה את רצונה לניסיון מיני עם גבר. אמנם כעבור עשר שנים, האהבה שלהן זו לזו לא דעכה. "דידי ואני חוגגות 27 שנות נישואים מאושרות", סיפרה ג'ני, "12 שנים כבעל ואישה, ועוד 15 כאישה ואישה. בזמן שצולמה התכנית, מערכת היחסים שלנו הייתה במקום פגיע ושברירי. לא שפקפקנו זו בזו, פשוט לא ידענו מה הולך לקרות".