אין תמונה
גיל נווה, הלא הוא גלינה פור דה-ברה
התל אביבים מעלים את ירושלים על ראש שמחתם: אחרי כמה שנים שהבית הפתוח לגאווה ולסובלנות בירושלים מספק שיעורי דראג, מתגייס המוסד למען הקמת בית הספר לאמנות הדראג בגן מאיר בתל אביב – "Drag Yourself".

את השיעורים יעביר גיל נוה, המגלם את דמותה של מלכת הדראג גלינה פור דה-ברה, בסיוע מלכי ומלכות הדראג המובילים בארץ. "יובל אגרט, מנהל המרכז הגאה, דחף אותי להקים את בית הספר שהיה חלום שלי במשך זמן רב", אומר נוה.

הלימודים, שיחלו ב-15 בנובמבר, יתמקדו בפרקטיקה ובהיסטוריה של אמנות ואומנות הדראג, באופן חווייתי. זאת כדי לתת למשתתפים כלים, כיוצרים וכמופיעים, שישמשו אותם בז'אנר מכל זווית אפשרית: מבידור להמונים ועד מיצגים לגלריות; ממחול ועד לפנטומימה; מנקבה ועד לזכר – וכל מה שבאמצע.

הלימודים בבית הספר יהיה בשני שלבים: 42 שעות של מפגשים מובנים, ולאחר מכן יחל תהליך של יצירת מופע משותף, בו ייקחו חלק כל התלמידים.

בפרויקט החדש מציינים כי ההשתתפות כרוכה בראיון אישי, אך לא נדרש ניסיון קודם. מלבד זאת, למותר לציין כי הלימודים פתוחים בפני כל המגדרים והמגזרים.

אין תמונה
גלינה ביחד עם דיווה די, טלולה בונה, קיארה דופלה וציונה פטריוט, הלא הן פאות קדושות
גיל נוה, הרוח החיה מאחורי הפרויקט, הוא רקדן בחסד, שעבד עם כוריאוגרפים רבים בארץ ובעולם, בהם עידו תדמור ויורם כרמי. כיום הוא סטודנט לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב. 

הדמות של גלינה (בכל זאת, יש לה חיים משלה), היא מייסדת הגעוואלד – ליין הדראג הירושלמי שלימד את סצנת הדראג בישראל כי איכות היא לא מילה גסה.

היא הקימה יחד עם דיווה די, טלולה בונט וקיארה דופלה את הרכב פאות קדושות, אליו הצטרפה מאוחר יותר גם המלכה הבלתי מעורערת של תל אביב, ציונה פטריוט.

>> מאיפה משתין הדראג? מלכות הדראג של ישראל מספרות

>> מלכת הדראג שכבשה את העולם הערבי

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?