>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

הזוג גיא ורואי קדם התארחו בתכנית הבוקר בקשת ביחד עם בתם דנה, שם הבהירו כי מסקנות הוועדה אינן בשורה של ממש עבור הומואים שרוצים להיות הורים.

"עצם ההתייחסות לציבור של הומואים ויחידים שמעוניינים להיות הורים – בלי קשר לזוגיות, הנה התייחסות חשובה, אך לא מדובר במהפכה. מסקנות הוועדה מעלות מגבלות רבות, שבעצם מקשות על הומואים להגשים את חלום ההורות", אמרו.

הזוג הוסיף, כי הוועדה השאירה הבדל משמעותי בין הציבור שעבורו חוקק החוק לפני 15 שנה: נשים עם בעיות פריון שיוכלו להתשמש בשירותי פונדקאות תמורת תשלום, לעומת הומואים כיום שרוצים להביא ילדים לעולם, אשר צריכים למצוא מתנדבת שתסכים לעשות זאת ללא תשלום.

"קשה להאמין שיהיו נשים שיסכימו, אלא אם כן מדובר באישה קרובה מאד. וגם אז, לא תמיד אישה תסכים או תתאים להיות פונדקאית. מעבר לכך, שלפי המלצות הוועדה למי שיש ילדים לא יוכל לעשות ילד באמצעות שירותי פונדקאות. ניסו לא לפגוע בכוונת המחוקק משנות ה-90' - אז חוקק החוק, אך לא התייחסו לשינויים שקרו עם השנים בחברה. עתיד להתפתח כאן שוק שחור. כמו שקורה בפועל בקנדה, שם למרות שלכאורה הנשים לא מקבלות כסף, בפועל הן מקבלות תשלום גבוה מתחת לשולחן".

הזוג קדם מספרים כי ההליך מסובך וקשה - נפשית, רגשית וכלכלית: עלותו מעל 150,000 דולר. לפחות היחס מצד החברה הוא חיובי. "אנחנו זוכים לאהבה וקבלה מהשכונה, מהגן, במשפחה. זה טבעי לכולנו, גם לדנה".

>> לא כולם בעד: "הפונדקאות היא ניצול של נשים"

>> הצביעו לשיר הגאווה הישראלי של כל הזמנים