נתנאל שלר (25), משפטן, פעיל חברתי בארגוני המגזר השלישי והבעלים של חברת היח"צ והמדיה "שלר תקשורת" מונה למנכ"ל הראשון של ארגון הלהט"ב "חברותא - הומואים דתיים". בתקופה האחרונה פעל נתנאל כדובר הראשון של קואליציית ארגוני קהילת הלהט"ב הדתית (חברותא, שב"ל ובת קול).

בסוף השנה יחגוג הארגון 14 שנים להיווסדו, והוא משמש בית וקהילה מאוחדת לגברים מרקע דתי בקהילת הלהט"ב. הארגון מעודד שיח סובלני ומכיל במגזר הדתי, שמדגיש את השילוב בין הזהות הדתית לזו הלהט"בית. לאחרונה פתח הארגון קבוצה למגזר החרדי, ייסד מרכז למאבק בהמרה ומקים מערך טיפולי לאוכלוסיה הדתית.

נתנאל שלר  (צילום: אילן ספירא, חברותא)
נתנאל שלר | צילום: אילן ספירא, חברותא

"אחרי תקופה ארוכה ומדהימה של פעילות עם ארגוני הקהילה הלהט"בית הדתית אני נכנס לתפקיד מאתגר ומשמעותי כמנכ"ל הראשון של ארגון חברותא", אמר שלר ל-mako. "במסגרת התפקיד אדאג לשלב את הקהילה הדתית הגאה במקומות שמגיעים לה, אאבק בהמרה ושולחיה ואדאג ליצירת עתיד טוב יותר ללהט"בים דתיים".

"אל תיכנסו לנו לחדר המיטות, לזוגות שלנו, למשפחות שלנו", שי ברמסון (צילום: רותם שביט, פרטי)
שי ברמסון | צילום: רותם שביט, פרטי

שי ברמסון, יו"ר חברותא, בירך את נתנאל על כניסתו לתפקיד החדש. "זמן רב חיכינו בחברותא לאפשרות להעסיק מנכ"ל, שיהווה עוד צעד בגדילה המעריכית של הפעילות בארגון, וגם יאפשר את המשכה", סיפר ל-mako. "נתנאל יהיה כוח חשוב במימוש המטרות של הארגון, הקריטיות כל כך לקהילה שלנו - המלחמה בשנאה ובינוי הקהילה".