סערה במרצ: ג'ידא רינאוי-זועבי, מועמדת מספר 4 ברשימת המפלגה לכנסת, אמרה היום במהלך ראיון בשפה הערבית באתר כל אל-ערב כי תמנע מהצבעה על חוק איסורי טיפולי המרה במידה ויעלה שוב להצבעה במהלך הכנסת הקרובה. היא נימקה את תשובתה בכך שתעשה זאת מתוך התחשבות בחברה השמרנית ממנה היא מגיעה. כזכור, הצעת החוק המדוברת הוגשה על ידי יו"ר המפלגה, ניצן הורוביץ

"הייתי נמנעת. לא הייתי נוהגת כמו חברי הרשימה המשותפת ומצביעה בעד", אמרה רינאוי-זועבי, "אני באה מהחברה הערבית". בשלב זה חיזק אותה המראיין והוסיף "מתחשבת ברגשות החברה הערבית ונמנעת". רינאוי-זועבי השיבה אז "בטח, כי אני הבת של החברה הזאת". 

דבריה של רינאוי-זועבי התקבלו בתמיהה ובכעס בקרב ארגוני הקהילה הגאה. מטעם מרצ נמסר בתחילה כי רינאוי-זועבי מכחישה שהדברים נאמרו וצירפו הודעה מטעמה: "אתמוך בכל חקיקה לקידום זכויות הלהט"ב. טיפולי המרה הם נגע שיש לבער מהחברה. הם גורמים לפגישה קשה בנערים ונערות, והדבר חייב לעבור מן העולם".

בנוסף, הדגישה רינאוי-זועבי כי היא דוגלת בקידום זכויות אדם, מכל קבוצה ומגדר, על פי ערכי מרצ ודרכה. "מרצ היא היא מפלגת זכויות אדם, הדוגלת בשוויון בין ערבים, נשים, להט"בים וכל קבוצה בחברה הישראלית". 

יו"ר מפלגת מרצ, ניצן הורוביץ: "כל חברי מרצ, יהודים וערבים, מחוייבים באופן מלא ומוחלט למאבק לשיוויון ולקידום זכויות הקהילה הגאה. בכנסת הבאה נמשיך בקידום הצעת החוק שלי לאיסור טיפולי המרה, כהצעת חוק משותפת לכל סיעת מרצ ונגיש הצעות נוספות בעניין פונדקאות, נישואים אזרחיים, טרנסג'נדרים ואימוץ לזוגות מאותו מין.
ראידה רינאווי-זועבי הבהירה שדבריה בעניין נאמרו באופן מוטעה וכי היא מסורה במאה אחוז למאבק לשיוויון של הקהילה הגאה, מתוך תפיסת יסוד של שיוויון האדם. כך היא פעלה בארגונים החברתיים שהובילה, והיא תמשיך לפעול ברוח זו גם בכנסת למען שיוויון חברתי בישראל". 

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר: "אם זה לא היה ברור, נחזור על זה שוב: לא נקבל שידברו אלינו בשתי שפות.
הפצת מסרים רעילים ולהט"פובים בערבית ולאחר מכן מסרים מעודנים בעברית, כפי שעשו ח"כ מנסור עבאס ונוספים, היא פרקטיקה בזויה ואם יורשה לנו - גם לא חכמה במיוחד. בלתי נתפס שחברת כנסת מטעם מרצ, שנבחרה כדי לייצג קול ליברלי תאמץ סטנדרט כפול מסוג כזה. אם רינאוי זועבי אכן מתחרטת על דבריה, מצופה ממנה לפרסם זאת קודם כל בשפה הערבית ולציבור הערבי, כפי שהתבטאה מלכתחילה".