>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מצעד הגאווה בחדרה (צילום: דני זאק)
אל תפספסו את הדיון הפוליטי הגאה הראשון | צילום: דני זאק
אחרי שנדחה בעקבות מבצע עמוד ענן, עימות הבחירות הגדול של mako גאווה יתקיים הערב ג') בשעה 20:00 באוויטה בתל אביב. בעימות ישתתפו הנציגים שנבחרו על ידי התאים הגאים, כמו גם הופעת אורח של מלכת הדראג גלינה פור דה-ברה שתיתן נאמבר סאטירי-פוליטי, כמו שרק גלינה יודעת.

בכל מערכת בחירות שמכבדת את עצמה יש עימות בחירות. פעם גם בישראל היה עימות "לפי הספר" (רבין מול שמיר, נתניהו מול פרס). באמריקה זוהי מסורת רבת שנים. אז לקראת מערכת הבחירות ובצל המצב הביטחוני בדרום, יקיים mako גאווה את העימות הגדול של התאים הגאים במפלגות השונות.

"אלו הן הבחירות הראשונות בהן קיימים חמישה תאים גאים דומיננטיים במפלגות בישראל", אומר עורך mako גאווה, רועי יולדוס רוזנצוויג. "מלבד הנושאים המעסיקים את כל אזרחי ישראל, לקהילת הלהט"ב יש נושאים רבים שהופכים את הבחירות לרלוונטיות עבורם. הגענו למסקנה שהדרך הטובה ביותר להכיר את כל אחד מהתאים הללו היא להזמין אותם לערב עימות, שבו יציג כל אחד את עמדתו, וישיב על שאלות".

בעימות יקחו חלק נציגי התאים הבאים (לפי סדר א"ב):

גאווה בליכוד: ד"ר אוון כהן

החוג הגאה במפלגת העבודה: דן סלייפר

מטה הקהילה הלהט"בית של מפלגת יש עתיד: אלחנדרו ארונוביץ'

פורום אדום-ורוד של חד"ש: אורי וולטמן

פורום גאות של מרצ: דרור מזרחי

את הערב ינחה דני זאק, כתב mako גאווה, אשר ינסה לאתגר בשאלותיו את משתתפי העימות, הן מנקודת מבטו כהומו מהפריפרייה וכתושב אשדוד המופגזת והן מנקודת מבטם של אנשים נוספים בקהילה, שעמדותיהם לא תמיד זוכות להגיע אל קידמת הבמה, וסייעו לחבר את השאלות.

העימות יתקיים על פי חוקים ידועים: זמן קצוב לכל מתמודד להשיב על שאלות, כמו גם על שאלות של הקהל.

העימות הגדול של mako גאווה יתקיים ביום ד', 5 בדצמבר, בשעה 20:00, בפאב אוויטה, רחוב יבנה 32 בתל אביב