אפשר לחזור להרים: אחרי חרושת שמועות והמתנה ארוכה מורטת עצבים, הודיעה היום (ד') עיריית תל-אביב כי אחרי היעדרות של שנה בשל מגפת הקורונה, מצעד הגאווה 2021 יתקיים ביום שישי, ה-25 ביוני. 

השנה יינתן דגש מיוחד למסר "קהילה יוצרת שינוי" – מתוך רצון לחזק מעורבות חברתית ופעילות משותפת בקרב קהילות שונות בתוך הקהילה הגאה וגם מחוצה לה. 

מסלולך המצעד יראה מעט אחרת הפעם ויערך לאורך הטיילת, מחוף בוגרשוב ועד לפארק צ'ארלס קלור. הצעידה תתחיל בשעה 12:00 ולאורך המסלול יוצבו יוצבו משאיות שישמיעו מוזיקה מהליינים השונים. בהפנינג הגאווה בפארק יתקיים אירוע עם שתי במות, עליהן יופיעו מיטב האמנים. 

מצעד הגאווה 2019 (צילום: עופר חן)
מצעד הגאווה 2019 | צילום: עופר חן

הסיבות המרכזיות לעיכוב בהכרז על המצעד היא בחירת המסלול ואישורו על ידי המשטרה, זאת משום שהמסלול המסורתי והמוכר נמצא תחת עבודות תשתית נרחבות ומסלולים חלופיים גם הם לא ראויים לצעידה המונית. 

"אירועי הגאווה בתל-אביב-יפו הם מסורת ארוכת שנים שבמרכזה מסר של שוויון, קבלה וזכויות אדם ואזרח.", אמר רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו. "תל-אביב-יפו היא בית חם לכל הקהילות שחיות בה וגאה להיות עיר פורצת דרך ביחס לקהילה הלהט"בית ומקור השראה עולמי. גם השנה אנחנו נחגוג יחד, נצעד יחד, נאבק יחד עד לשוויון".

"מצעד הגאווה הוא הזעקה שלנו לשוויון והסמל המובהק של הדרישה למדינה חופשית ודמוקרטית לכל אדם באשר הוא, מסר שמתאים וחשוב במיוחד עכשיו", אמר איתי פנקס ארד, חבר מועצת עיריית תל אביב-יפו ומחזיק תיק הגאווה. "הקהילה הגאה בתל-אביב-יפו מונה עשרות אלפי תושבים ויחד עם עשרות אלפים נוספים מכל רחבי הארץ, נמחה וגם נחגוג את ההישגים שצברנו במאבק שלנו שהוא מאבק לחיים".

מצעד הגאווה תל אביב 2019 (צילום: ברק ברינקר (Dib), חדשות)
מצעד הגאווה בתל אביב, 2019 | צילום: ברק ברינקר (Dib), חדשות
מצעד הגאווה בתל אביב (צילום: צילום: איתן אלחדז/TPS, חדשות)
צילום: צילום: איתן אלחדז/TPS, חדשות