ביום שישי התקיימה הפגנה בהשתתפות עשרות פעילות ופעילים להט"בים מרמת-גן הקוראת לפיטוריו של הרב אריאל בעקבות פסיקתו לאסור על השכרת דירה לזוג לסביות. בהפגנה נכח גם יו"ר גאווה בליכוד ד"ר אוון כהן, מבין מנהלי המטה הגאה בר"ג שתמכו בסגן ראש העיר, ד"ר אבי ליליאן (יו"ר סיעת הירוקים), בבחירות לראשות העיר.

כאמור, ביום רביעי האחרון ענה הרב לשאלה של גולש באתר "ישיבה": "הנכס שברשותי מוצע להשכרה, ופנתה אלי בחורה נחמדה המעוניינת להשכיר את הנכס", פנה הגולש לרב, "הבחורה הביאה לידיעתי שהיא מנהלת מערכת יחסים עם אישה. האם ישנו איסור הלכתי המונע ממני להשכיר לה את הנכס נוכח מצבה הזוגי?". הרב אריאל השיב כי גם אם רק אחת מהבנות מתכוונת לגור בדירה, יש להעדיף הצעה אחרת, ובכל מקרה הדגיש כי אין להשכיר את הדירה לזוג: "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות - אל תשכיר. אם אחת שוכרת אתה יכול להשכיר, אך אם יש לך הצעה אחרת, תעדיף אותה".

הפגנה נגד הרב אריאל
הרב אריאל, מתוך הכרזה להפגנה

"יש לפונה ילדים וזה לא חינוכי שהוא ישכיר להן, זו בעיה חינוכית", אמר הרב לחדשות 2 Online, "אם הוא משכיר את הדירה הזו ללסביות, מה יהיה עם הילדים שלו?". בהמשך דבריו סירב הרב אריאל לקבוע האם מותר ללסביות לגור בשטח העיר רמת גן, אך הציע להן ללכת לטיפול. "אני חושב שזה לא תקין ולא טבעי, ויש פסיכולוגים שיפתרו את הבעיה", ציין.

"הציבור אינו מוכן לקבל את ההתנהלות המפלגת של מנהיגים דתיים קיצונים", אמר כהן. "בעוד חופש הביטוי הינו ערך עליון, אין חופש השתלחות של אדם המושך את משכורתו מהמדינה. עובד מדינה הקורא לאפליה נגד אוכלוסיה כזו או אחרת, כפי שעשה הרב אריאל, אינו פוגע רק באותו אוכלוסיה, אלה בחברה כולה. אין לאפשר לנושאי משרה ציבורית להשתמש בבמה הממלכתית שניתנה להם כדי לזרוע שנאה. התגובה ההולמת לדבריו של אריאל היא האצת הקמת המרכז הגאה בר"ג, לרווחת העיר כולה.

הפגנה נגד הרב אריאל
סגן ראש העיר ד"ר אבי ליליאן מברך את באי המקום ומגנה את דבריו של אריאל

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר: "ההפגנה הזו באה לצאת נגד אמירות כגון אלו של הרב אריאל שיוצר ומקדם שנאה בעם. עדיף שהוא ושכמותו יצאו מחדר המיטות של אזרחי ואזרחיות המדינה ומאורחות חייהם. אמירות אלו הן דרך של אנשים חסרי אחריות ציבורית להשתמש בדת כדי להרחיק להשניא ולשנוא, במקום לקרב ולעודד סובלנות והבנה; ואנו מקווים ומקוות שקולם של המנהיגים הדתיים המתונים יגבר ויתעלה על קולותיהם של אלו העמלים לפלג את הציבור הישראלי".

הפגנה נגד הרב אריאל
צועדים מהעיריה לרבנות
הפגנה נגד הרב אריאל
ד"ר אוון כהן מתראיין לערוץ 10

עוד ב-mako גאווה: