>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מוכנים למצעד הגאווה 2012? (צילום: רויטרס)
יש סיבה לגאווה | צילום: רויטרס
החגיגה בשבוע שעבר בעקבות זכייתה של תל-אביב כעיר הגאה לשנת 2011 היתה קצרה. התגובה לזכייה הצודקת לא איחרה לבוא.

"ישראל מבצעת פשעים – איך נותנים לתל-אביב לזכות?" – שאלה הכותרת בכתבה שעלתה בערוץ הגאווה והביאה אוסף ציטוטים, בעיקר של חברינו לקהילת הלהט"ב החיים (בינתיים) תחת הרשות הפלסטינית. כמובן שאליהם הצטרפו גם גורמי שמאל. רדיקאלים או לא – אתם תחליטו.

איך הפכתי מתומך של מר"צ לאחד ממקימי קבוצת "גאווה בליכוד"

אני לא יודע אם הטיעונים נגד הזכייה בדבר הפגיעה בזכויות אדם היו יותר רוויי פאתוס או יותר מגוחכים – אבל אספר לכם מה אני כן יודע: טענות המציגות את הפלסטינים או מדינות ערב כעמים נאורים שישראל מתנכלת להם הן אבסורד. וכשטוענים את אותה הטענה ביחס לאותם עמים "נאורים", שמענים ושוחטים בעלי נטייה מינית אחרת – זו כבר סאטירה.

אז במקום לתת משקל לטענות הנובעות מעיוורון למציאות – אספר לכם על התפקחות מעיוורון דומה. אסביר איך מתומך נלהב במר"צ מצאתי את עצמי בין מקימי הקבוצה הגאה בליכוד, "גאווה בליכוד".

רועי שויער (צילום: תומר ושחר צלמים)
"גאה במדינה שלי ובתנועת הליכוד שמקבלת אותי". רועי שויער | צילום: תומר ושחר צלמים
כמו אותם אנשי שמאל שהתבטאו בכתבה – גם אני לא הבנתי איזו זכות יש לי לדרוש זכויות כהומו בזמן ש"אחיי הפלסטינים" סובלים מה"כיבוש הישראלי". העיוורון שלי ושל חברי למפלגה היה עצום והמסר היה אחד: המציאות היא שחור ולבן – או שכולם מקבלים הכל או שאף אחד לא מקבל כלום.

מכונה משומנת של תעמולה, שבראשה אנשי רוח מנותקים, בנתה מסביבי בועה אטומה וחשוכה שבה מעוותים ורומסים את הרעיון הציוני.

הסדקים הראשונים באותה בועה הופיעו בתקופת הפיגועים – לאחר הסכמי אוסלו. מכיוון שבאותה עת לא רציתי לעמת את תפישת העולם שלי עם המציאות, ההסבר שאלו לא קורבנות טרור אלא "קורבנות השלום" ושהכל יהיה בסדר כשנצא מהשטחים - הצליחה להותיר אותי בעוורוני.

השנים חלפו. ישראל חתמה על הסכמים שונים ואף נסוגה מעזה ללא דרישות מוקדמות. הדמוקרטיה שבה אני כל כך תומך הביאה את העם הפלסטיני לשים בראשו את החמאס - ארגון טרור אסלמי-פונדמנטליסטי.

אותה ממשלה פלסטינית נבחרת ממשיכה להצהיר שמטרתה היא השמדת מדינת הלאום העברי, זה כשהיא לא עסוקה בשחיתת הומואים פלסטינים, מיעוטים נוצריים, דיכוי נשים או בחטיפת חיילים וירי רקטות לגני ילדים בישראל.

כך, מנער נלהב בן 15 הפכתי לאיש חושב בן 32. התמונה החלה להתבהר ואיתה התובנה שהמציאות היא מורכבת. כיום אני בוחר להסתכל גם על 90% הכוס המלאה. כי האמת היא שלפי כל מדד ישראל מתמודדת טוב יותר עם זכויות האדם מכל מדינה מערבית אחרת הנמצאת בקונפליקט.

ללהט"בים שונאי ישראל: "הרפו מהשנאה"

אז ליבי ליבי על חבריי הפלסטינים לקהילת הלהט"ב. מלחמתם כפולה ואולי אף משולשת: הם נלחמים על זהותם – וחייהם – בתרבות לא מקבלת, הם נלחמים לביטול זכותי למדינת לאום עברי, והם נלחמים במציאות כדי שלא יצטרכו להתמודד איתה.

הפלסטינים וחבריהם ימשיכו לנסות לשטוף את המוח לעצמם ולעולם. אבל יהיה מאוד קשה להמשיך לעשות את זה כשמסביב אזרחי מדינות ערב, ולא רק הפלסטינים, נותנים את המושכות לפונדמנטליזם איסלמי רצחני. ויהיה עוד יותר קשה לעשות את זה כשבאותו הזמן, רבבות תיירים גאים מגיעים לתל-אביב ומספרים סיפור אחר של חופש והנאה בישראל "הנוראית".

ואני – כמו ההמונים מכל העולם שהביאו לבחירתה של תל אביב כעיר הגאה בעולם - אמשיך להיות גאה במדינה שלי. אמשיך להיות גאה בציבור הישראלי שלמד להכיל את המורכבות ורב התרבותיות הקיימת בקרבו, ואמשיך להיות גאה בתנועת הליכוד שמקבלת אותי בזרועות פתוחות ומאפשרת לאהוב את ישראל וגם לתמוך בזכויות אדם – תוך שמירה על מדינת הלאום שלי והציונות.

וללהט"בים שונאי ישראל בפלסטין ובמדינות ערב אני מאחל שגם אתם תהיו גאים. איך? פשוט הרפו מהשנאה והתמקדו בבניית חברה סובלנית כמו זו שאני חי בה.

הכותב הוא ממקימי קבוצת הלהט"ב בליכוד – "גאווה בליכוד". לדף הפייסבוק של "גאווה בליכוד" 

>> תל אביב מובילה בתחרות על העיר הטובה בעולם

>> תל אביב: העיר הכי גיי פרנדלית בעולם?

>> תל אביב: "ליבראלית ונהנתנית, בדרך להפוך לבירת גייז עולמית"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה