מלחמה של אישה אחת: כבר כמה חודשים שג'ולי כהן, טרנסג'נדרית מאזור הצפון שעוסקת כמעסה, חיה בסיוט מתמשך. תמונה שלה הופצה ללא רשותה בקבוצת טלגרם עם עשרת אלפים משתתפים בליווי כיתוב שהיא חולה באיידס. היא גילתה על כך לראשונה ממקרוביה, מבני משפחה וגם חברים, שנתקלו בתמונה שלה וסיפרו לה על פרסומה באותה קבוצה - וניסתה בכל כוחה להוריד את התמונה, וכעת המאבק על שמה הטוב מגיע לבית המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מעבר לפגיעה לכאורה בשמה הטוב, ג'ולי טוענת שמאז פרסום התמונה - נפגעה פרנסתה באופן אנוש, בין היתר כי לקוחות חוששים להגיע אליה. כחלק מעבודתה, הוצע לה לפרסם את העסק שלה בתשלום בקבוצת טלגרם של טרנסג'נדרים. היא טוענת שבשלב מסוים, פנה אליה מנהל אותה קבוצה וביקש ממנה שתשלם לו בעבור הפרסום בה. היא סירבה, ולטענתה בשל כך - אותו מנהל החליט לפרסם את התמונה בקבוצה אחרת ולעשות לה שיימינג, וכך לפגוע בהכנסות שלה, כאקט של נקמה.

ההתכתבות של ג'ולי עם האדם שחשדה בו
"שמח שככה עושים לך שיימינג"

מאחר שבטלגרם קיימת אפשרות להתכתב באופן אנונימי וללא הצגה של מספרי הטלפון, ג'ולי פתחה בסוג של חקירה עצמאית כדי לאתר את האדם שהפיץ את התמונה. לטענתה היא הצליחה למצוא את המשתמש וגם החלה להתכתב עמו בוואטסאפ בבקשה שיסיר את התמונה שלה ואת המילים שכתב - אך הוא סרב, והמשיך בשלו. לדבריה, היא הצליחה לאתרו בעקבות איום שקיבלה בעבר חברתה: היא ראתה קווי דמיון והבינה שככל הנראה מדובר באותו אדם.

"היצירתיות של אנשים חשוכים אינה יודעת גבולות"

"הוא קילל אותי, 'קוקסינל מכוער שדומה לגורילה, הלוואי ויעשו לך שיימינג שתרעב ללחם, ואתה תתאבד ואני אראה אותך בטלוויזיה ואצחק'", תיארה ג'ולי את ההתכתבות. לטענתה, כשהבינה שהשיחה ביניהם לא תביא להסרת התמונה היא אמרה לו שתפנה למשטרה - והוא בתורו איים עליה שיטמין לה מטען מתחת לרכב.

ההתכתבות של ג'ולי עם האדם שחשדה בו
ההתכתבות של ג'ולי עם האדם שחשדה בו

ג'ולי לא נרתעה, פנתה למשטרה וגם הוציאה נגד אותו אדם שלושה צווי הרחקה. במקביל, בניסיון לטהר את שמה, היא עברה בדיקת איידס – שיצאה שלילית – כדי לפרסם את התוצאות באותה קבוצת טלגרם. "מעולם לא חשבתי שמישהו יכול בכזאת קלות דעת לפרסם תמונה שלי עם מילים כאלו שקריות - ועכשיו אני צריכה לחיות עם זה", סיפרה.

עכשיו ג'ולי תובעת דיבה את אותו אדם – וגם דורשת ממנו פיצויים של 280 אלף שקלים. "מדובר במקרה קשה ומביש בו בשנת 2020 עדיין נרדפות נשים טרנסג'נדריות באמצעים החדשים", סיכמה עו"ד ליזה דמרי בן שחר שמייצגת את ג'ולי. "היצירתיות של אנשים חשוכים אינה יודעת גבולות ואף חוצה אותם כאשר מרשתי חווה איומים ממשים על חייה כאשר כל חטאה הוא הזהות המינית שלה. במילה אחת בושה".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il