אחרי 8 שנים של זוגיות אוהבת, עדי מיה בן ה-27, מעצב שיער לכלות ואירועים מתל אביב, התחתן עם בן זוגו, שלום זגורי בן ה-28, ביום שישי האחרון (5.5). שום דבר לא יכול היה להכין את הזוג לנאום שנשא אביו של עדי, אלי מיה, במשך 5 דקות במהלך האירוע המרגש.

"כשהילד שלנו יצא מהארון, החלטנו שלנו זה לא יקרה. לא ניתן לילד שלנו לעבור את התהליך הזה לבדו. רציתי שידע שאצלנו בבית כולם שווים", הצהיר מיה, "את המילה הומו לא הכרתי עד אז. רק בתור מילת גנאי. מילה שמסמלת חולשה. נהוג לומר שכשהבן יוצא מהארון אתה נכנס לארון. אנחנו ההורים התחלנו לברר עם עצמנו איך העניין ישפיע".

"התחלתי לחקור את העולם הזה כדי להבין מה עדי עובר", משחזר מיה את התהליך שעבר, "שמעתי על הורים שהתביישו בילדיהם. הבשורה שהילד הומו נוחתת כשההורים לא מוכנים. אני ואשתי החלטנו שלנו זה לא יקרה. הילד שלנו לא יעבור את זה לבדו. במשך החודש הזה היו לי לא מעט שאלות. רציתי לדעת שהכול בסדר אצלו. שידע שאצלנו בבית כולם שווים".

עדי ושלום (צילום: אלון שפרנסקי )
"אהבה של שני גברים אינה שונה מאהבה של גבר ואישה" | צילום: אלון שפרנסקי

"אהבה של שני גברים אינה שונה מאהבה של גבר ואישה", הוא ממשיך, "העולם שלנו כופה על ילדים ללכת עם מסיכות. שלום ועדי, יחד חציתם גבולות, שברתם מוסכמות, נלחמתם בנורמות חברתיות. אני רוצה להגיד לכם תודה, תודה שגרמתם לי להיות שלם בקבלה של האהבה שלכם".

"בתור הורה לילד גאה, קבלו את הילדים שלכם!", הוא מכריז לסיכום, "לכל אדם יש את הזכות לאהוב מישהו ולהקים משפחה. בתוך אבא לילד גאה אני קורא להורים, תאהבו את הילדים שלכם. הם צריכים את זה מאוד. צאו מהחושך! תסתכלו עליהם ותגידו לי שהאהבה שלהם היא לא אהבה נכונה".

צפו בנאום המלא שהפך ויראלי ברשת:

>> 12 הדברים הכי טובים בלהיות ביסקסואלים

>> נחשפים: "מייקי הוא גבר מבחינתי לכל דבר"

>> 11 הטרנסג'נדרים הצעירים הכי משפיעים בעולם

>> "הוריי אנסו אותי להגדיר את עצמי לפני שידעתי מה אני"