>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אתחיל ואומר שבעיני הקמת תא גאה בליכוד הינו צעד מבורך, אשר אף תמכתי בהקמתו מיומו הראשון ועוד טרם היוולדו. תמיד טענתי שישנם קולות שפויים (באופן יחסי כמובן) גם במפלגת הליכוד, אשר תפקידם כחלק ממפלגת שלטון אשר רואה את עצמה כמפלגת מרכז-ימין להובילה לנתיב ליברלי-אזרחי, כזה אשר יאפשר גם לאזרחיה הלהט"בים של מדינת ישראל לקבל את מלוא זכויותיהם.

דן סלייפר וברני פרנק (צילום: תומר ושחר צלמים)
דן סלייפר וברני פרנק בלשכתו בוושינגטון | צילום: תומר ושחר צלמים

לצערי, הכיוון אליו הולכת מפלגת הליכוד הינו השמרנות בנוסח המפלגה הרפובליקנית בארצות הברית, אשר משלבת בתוכה מוטיבים דתיים חזקים.

נתניהו, יציר כפיה של השיטה האמריקנית, מרגיש נוח בכיוון הזה. הוא מקיף עצמו בלשכה דתית-לאומית, מאמץ אל חיקו את יענקל'ה נאמן, שר המשפטים, אשר הינו אחד השמרנים הגדולים במערכת הפוליטית, ומוחזק שבוי על ידי "שותפיו הטבעיים", הלוא הם ש"ס, יהדות התורה והבית היהודי. ה"פיינשמקערים" של הליכוד, בגין ומרידור, קולם הולך ונעלם.

בשיחת מסדרון עם ח"כ מירי רגב, כאשר אמרתי לה שאני חבר בחוג הגאה של מפלגת העבודה, רגב התגאתה בהקמתו של התא הגאה במפלגתה שלה. "מה אתה חושב, שאנחנו פרימיטיבים?", היא שאלה אותי. "גם אם אתם לא, השותפים הטבעיים שלכם לא נותנים לכם יותר מדי מרחב תנועה".

אנחנו לא כאן רק כדי לקדם את ישראל בחו"ל

דן סלייפר (צילום: ענר גלם)
"שיוויון זכויות צריך לכלול את הקהילה הגאה" | צילום: ענר גלם
דווקא בנאומיו באנגלית הופך נתניהו לליברל גדול. בשבוע שעבר נפגשתי עם חבר הקונגרס ברני פרנק. פרנק, יהודי, הומו גאה ואחד החברים הוותיקים בקונגרס, ציין בפניי כי עד כה רק שלושה מנהיגים העלו את הנושא של תמיכה בקהילת הלהט"ב בקונגרס: ביל קלינטון, ברק אובמה ובנימין נתניהו.

נתניהו הדגיש בנאומו את ההבדלים בין ישראל ואיראן, בטענה שבאיראן מוציאים להורג גייז, ואילו בישראל ישנם מצעדי גאווה".

גם בנאומו בשבוע שעבר באיפא"ק – השדולה האמריקנית למען ישראל, הסביר נתניהו כי האיראנים מוציאים להורג "גייז". לעומת זאת כאשר עובר נתניהו לשפת הקודש, הקהילה הגאה נעלמת כלא הייתה. למה רק באנגלית, ביבי?

תפקידו של מנהיג הוא להנהיג! אם אכן אתה מאמין בדבר מה מסוים, אנא הואל בטובך לומר זאת גם בשפת הקודש, בצורה ברורה וחד-משמעית, ומבלי להתנצל. לא רק לעשות שימוש בפלורליזם היחסי של מדינת ישראל על מנת לקדם את ישראל בחו"ל, במחוז הבחירה האהוב עליך, וושינגטון.

מפלגת העבודה אינה מדברת משני קולות או בשפות שונות

"תגובה קשה יותר במידת הצורך". נתניהו (צילום: חדשות 2)
"תפקידו של מנהיג הוא להנהיג", דן סלייפר על ביבי נתניהו | צילום: חדשות 2
בשבוע שעבר לקחתי חלק בפאנל בוועידת אייפא"ק בוושינגטון, אשר דן בגיוון בחברה הישראלית, להט"בים בישראל ובמזרח התיכון. יצאתי בקריאה לקהל, שמנה למעלה ממאה יהודים אמריקנים, ציונים ותומכי הקהילה הגאה.

אמרתי שם: "לומר גייז באנגלית אינו מספיק. על נתניהו להביע תמיכה פומבית ברורה וחד-משמעית בקהילה הגאה בישראל, גם בשפה העברית ולהביא לשוויון זכויות לקהילה. ביכולתכם ללחוץ על ראש הממשלה לעשות זאת על מנת להפוך את ישראל למדינה שוויונית, כזאת אשר באמת נוכל להתגאות בה".

מפלגת העבודה אינה מדברת בשני קולות או בשפות שונות. יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', נאמה במצעד הגאווה בירושלים והביעה את תמיכתה הבלתי מסויגת בשוויון זכויות לקהילה הגאה. כך גם יו"ר הסיעה בוז'י הרצוג ורבים וטובים מחברי הכנסת של המפלגה.

יחימוביץ' גם הודיעה כי תגיע לנאום במצעד הגאווה בת"א ביוני הקרוב וכל זאת, רחמנא ליצלן, בשפה העברית. גם אני קיבלתי במה כיו"ר משותף של החוג הגאה לשאת את נאום הקמת החוג בכינוס ועידת המפלגה האחרון לפני כאלפיים חברים.

עלינו להמשיך בדרך זו ולומר מעל לכל במה כי שוויון זכויות מלא צריך לכלול גם את הקהילה הגאה, בתקווה שבאופן זה נראה את האור גם לנתניהו ולחבריו השמרנים – כך שגם הם יעזו להביע תמיכתם בקהילה, ביום מן הימים, בעברית.

הכותב הוא יו"ר משותף של החוג הגאה במפלגת העבודה

>> הראל סקעת: אני רוצה להיות אבא"

>> צפו: חייל מארינס מנשק את בן זוגו

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה