לאחר ניסיון שלא צלח למנוע את קיומו של מרוץ העקבים במסגרת אירועי שאון חורף שנערכו בבירה, מנסים גורמים חרדים בעיר לפגוע שוב בקהילה הלהט"בית ומניעים מהלך שנועד למנוע העברת תמיכה תקציבית לעמותת "הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות". אלא שעיריית ירושלים מבהירה ל-mako גאווה:  "בכוונת ראש-העיר לאשר את התמיכה בבית הפתוח בישיבת המועצה הקרובה, כפי שעשה זאת בעבר".

לקראת ישיבת מועצת עיריית ירושלים שתתקיים ביום חמישי הקרוב ובה תעמוד להצבעה בקשת התמיכה שהגישה עמותת 'הבית הפתוח', פנה הרב נבנצאל, בחתימת רבנים נוספים, במכתב לחברי מועצת העיר וקרא להם לפעול ל"מניעת העברת תקציב עירוני לבית ספר לסדום ועמורה". חברי המועצה נקראו "לציית לתורה הקדושה ולא לפחד מראש העיר".

חבר מועצת העירייה אריה קינג פרסם אמש בדף הפייסבוק שלו: "לפני כשעה הצלחתי למנוע תמיכה כספית בבית הפתוח... אני סבור שכול תושב בעיר זכאי להשתתף בפעילות עירונית בשכונת מגוריו ולא ייתכן שקומץ אנשים יקבל תמיכה בגלל תפיסת חיים ותכונה אישית ייחודית. רוצים חוגים? תצטרפו לחוגים במנהלים הקהילתיים. רוצים מופעים? תצטרפו למופעים לציבור הרחב".

אין זו הפעם הראשונה שהעמותה נאלצת להילחם בגורמים בעירייה על מנת לזכות בתקציב. מאז 2002 הגישה העמותה עשר עתירות נגד העירייה בגין אפליה בחלוקת כספי ציבור. בשנת 2010 הכריע בג"ץ כי אכן הופלתה קהילת הלהט"ב בחלוקת כספי ציבור ופסק יותר מחצי מיליון שקל לטובת הבית הפתוח.

חרדים נגד הבית הפתוח בירושלים
הקריאה לביטול התקציב

"אני שמחה ומברכת על ההכרה של הרב נבנצאל בפועלו החינוכי של הבית הפתוח. בעקבות הכרתו בבית הפתוח כמוסד חינוכי נבקש בשנה הבאה תמיכה לא רק מאגף חברה אלא גם ממנהל חינוך ירושלים", אמרה בתגובה אלינור סידי, מנכ"לית הבית הפתוח, והוסיפה: "ובנימה קצת יותר רצינית - בג"ץ כבר אמר את דברו בנושא שוויון בחלוקת כספי ציבור בירושלים. אני סמוכה ובטוחה כי ראש העיר יפעל על פי החוק ועל פי הפסיקה ויעביר גם השנה את סעיף התמיכה הכספית לקהילה הלהט"בית בירושלים. הגיע הזמן שהנושא הזה יהפוך להיות שגרה ויפסיק לעלות שוב ושוב לכותרות בידי עסקנים פוליטיים קיקיוניים בכל פעם שצריך לאשר את תקציב העירייה".

"אריה קינג צודק ואני אפילו מסכימה איתו", הוסיפה דנה שרון, יו"ר הבית הפתוח, "החזון שלי הוא שיבוא יום ולא נצטרך מצעדי גאווה, הבית הפתוח לא יהיה נחוץ, ונוער להט"בי ירושלמי יוכל פשוט להגיע למנהל הקהילתי בשכונת מגוריו ולהצטרף לפעילות כאחד האדם. הלוואי שבכל מנהל קהילתי בירושלים תהיה קבוצה קווירית. עם זאת, ניסיון העבר מראה לנו כי בכל פעם שקהילת הלהט"ב מנסה להשתלב במרקם התרבותי העירוני, עסקנים פוליטיים עולים על בריקדות ומבעירים את העיר. הרי רק בחודש שעבר ניסינו להשתלב באירועי "שאון חורף" בעיר ולקיים אירוע ספורט הומוריסטי במסגרתו וחברי המועצה כמעט הפילו את הקואליציה של ברקת". 

ארגון הו"ד (הומואים דתיים) מסר בתגובה: "חבר המועצה קינג מתהדר לדבר בשם נציגי הציבור הדתיים. הוא, כמו רבניו, שכחו שציבור זה עצמו מכיל הומואים ולסביות דתיים ודתיות. מי שמו להשֹתרר מעלינו ולדבר בשמנו? כלום לא למד מר קינג והרבנים את דברי חז"ל והנביאים? הנביא יחזקאל מצביע על חטאה של סדום בחוסר יכולת לקבל אורחים, ברשעות ועיוות הצדק ולא בהומוסקסואליות. חכמי בתלמוד הבבלי קשרו את סדום עם חטאי היוהרה, חוסר האכפתיות כלפי יתומים, גזל, רצח ועיוות הדין". 

כאמור, ראש העיר ניר ברקת הצהיר כי בכוונתו לאשר את התקציב לבית הפתוח.