>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

פורש מהכנסת. הורוביץ, ארכיון (צילום: חדשות 2)
"הצהרות התמיכה של שרים כמו השר יעלון התבררו כחלולות וצבועות". ניצן הרובויץ | צילום: חדשות 2
דיבורים לחוד, מעשים לחוד: חברי הכנסת של קואליציית הענק הפילו אמש את הצעת החוק של ח"כ ניצן הורוביץ לחופש בחירה בנישואים. רוב חברי סיעת העבודה נעדרו מאולם המליאה בעת ההצבעה, והצעת החוק נפלה ברוב של 39 מתנגדים לעומת 11 תומכים.

רק חברת קואליציה אחת תמכה בהצעת החוק: ח"כ נינו אבסדזה, העומדת יחד עם ח"כ הורוביץ בראש השדולה נגד הומופוביה בכנסת.

"הקואליציה התגלתה במלוא עליבותה"

הצביעו בעד הצעת החוק: זהבה גלאון, אילן גילאון וניצן הורוביץ מסיעת מרצ, יצחק הרצוג, שלי יחימוביץ' ודניאל בן-סימון מסיעת העבודה, מוחמד ברכה, עפו אגבריה ודב חנין מסיעת חד"ש, נינו אבסדזה מסיעת קדימה וסעיד נאפע מסיעת בל"ד.

נינו אבסדזה (צילום: ליאור חלבי)
החכ"ית היחידה מקדימה שהצביעה בעד. נינו אבסדזה | צילום: ליאור חלבי

צפו: ניצן הורוביץ מציע את הצעת החוק במליאת הכנסת

"הפיקציה הנקראת קדימה התגלתה במלוא עליבותה", אמר ח"כ הורוביץ בזעם לאחר ההצבעה בכנסת. "גם שאר חברי הכנסת החילונים בקואליציה שוב בגדו בציבור הבוחרים שלהם והתרפסו בפני המפלגות החרדיות. עכשיו, יותר מאי פעם, ברור לציבור החופשי בישראל מי פועל למענו ולמען חברה חופשית, ומי משתף פעולה עם המפלגות החרדיות".

תשים דגש על חינוך. איציק (צילום: חדשות 2)
התנגדה. דליה איציק | צילום: חדשות 2

הורוביץ תקף גם את המשנה לראש הממשלה, משה בוגי יעלון, שהביע השבוע תמיכה בנישואים בין בני אותו מין, אך בהצבעה בכנסת אתמול נעדר. "הצהרות התמיכה של שרים כמו השר יעלון התבררו כחלולות וצבועות", אמר. "בתקופה האחרונה קמו תאים גאים בשורה של מפלגות, אלא שהתברר שוב כי לא ניתן לקדם חקיקה לשוויון זכויות בישראל במפלגות שכרתו ברית עם מפלגות חרדיות חשוכות. זהו המצב בליכוד ובקדימה".

משה בוגי יעלון
נעדר מההצבעה. משה בוגי יעלון | צילום:

הורוביץ הוסיף: "הקואליציה של הליכוד וקדימה ירקה בפרצופם של מאות אלפי ישראלים שאינם יכולים לממש את הזכות הבסיסית לנישואים בארצם, ונאלצים לשאת בהוצאות כבדות ולהתחתן בחו"ל – והכל בגלל כפייה דתית בוטה.  לא ייתכן כי מדינה דמוקרטית מונעת מאזרחיה זכות בסיסית כמו הזכות להתחתן ולהקים משפחה. זוהי אפלייה בלתי נסבלת ובלתי מתקבל על הדעת שיש לשים לה סוף".

>> אירועי הגאווה 2012: כל העדכונים

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?