>> הצטרפתם כבר לקבוצה שלנו בפייסבוק?

אני לא יודע אם לצחוק או לבכות כשאני קורא את טור התעמולה של ד"ר אוון כהן נגד פורום גאוּת של מרצ. יו"ר התא הגאה בליכוד מנצל את הראיון עם אודי רז, אדם שעזב את כל הארגונים בהם פעל, כדי שיוכל לייצג רק את עצמו ולהביע דעות רדיקליות.

דני זאק (צילום: תומר ושחר צלמים)
"עד כה, כל מה שראינו מצד התא הגאה בליכוד הוא ניסיון לסתימת פיות", דני זאק מתרעם | צילום: תומר ושחר צלמים

והנה, נולד לו מושג חדש: "יוצא פורום גאוּת", כאילו היו הפורום ומפלגת מרצ מכללה להכשרת פעילים. כאילו במפלגות אחרות אין אנשים המקצינים את דעותיהם, משנים אותן ובמקרה של מפלגתו של כהן, מזגזגים.

"פורום גאוּת במרצ היה ונשאר הפורום המשפיע ביותר"

דרור מזרחי (צילום: אריה זילברשטיין,  יחסי ציבור )
יו"ר פורות גאות, דרור מזרחי | צילום: אריה זילברשטיין, יחסי ציבור
ראשית, לפני שאפרט את דעותיי שלי, אביא לכאן את נוסח התגובה שקיבלתי אתמול מיו"ר פורום גאוּת, דרור מזרחי, המשמש גם העוזר של יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון: "שוב הפארסה שנקראת 'תא גאה בליכוד' מוצאת בצורה נואשת אילנות להיתלות בהם. פורום גאוּת במרצ היה ונשאר הפורום המשפיע ביותר במסגרת המפלגתית בה הוא פעיל, ומרצ הייתה ונשארה הבית הפוליטי היחיד של הקהילה הגאה בישראל".

מזרחי הוסיף: "במקום שישתמשו בכוחם כמפלגת שלטון כדי לקדם את זכויות הקהילה הגאה בישראל, בוחרים בתא הגאה של הליכוד להתעסק בצורה קטנונית ואובססיבית בהתבטאויות איזוטריות.

"הדברים הללו, כמו גם עצם הקמתו של התא הגאה בליכוד, מוכיחים שמדובר בלא יותר מפארסה, שהרי תא גאה בליכוד כמוהו כתא חברתי בליכוד או תא לקידום השלום – הליכוד היא מפלגת ימין-קיצוני, השבויה בידיהם של משה פייגלין ואנשיו, המיישמת מדיניות הפרטה משולחת רסן וכבולה מרצון לאזיקיהן של המפלגות החרדיות שסוחטות אותה על חשבון הציבור, וחוסמות כל סיכוי לקידום חקיקה למען הקהילה הגאה".

זוכר את מיכאל קליינר? "יוצא הליכוד" שחבר לברוך מרזל ההומופוב

ונחזור למושג החדש שטבע כהן: "יוצא מפלגה". עד כדי כך מגדיל לעשות כהן, שלא הביא שום הישג משמעותי לקהילה ושמפלגתו ממשיכה לפעול נגד אותה קהילה, וטוען שמרצ היא שכבר לא מייצגת את המפלגה.

אם ניקח את שיטתו של כהן, הרי שהליכוד כבר אינה מייצגת את מה שהיא מתיימרת להיות בשמה המלא, "תנועה לאומית-ליברלית". אחרי הכל, ישנם "יוצאי ליכוד" רבים שהובילו לאחר פרישתם מהמפלגה קו גזעני ואנטי-ליברלי.

הנה דוגמה יפה: זוכר את מיכאל קליינר, כהן? הוא היה חבר של אבא שלי עוד מהתקופה ששניהם היו פעילי ליכוד צעירים (כן, אבי השמאלני מקיבוץ ארז היה פעיל ליכוד וממקימי ההתנחלות שעל שברמת הגולן הכבושה).

אותו קליינר חבר לאחר מכן לפעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל – אותו כהניסט הומופוב שקורא לנו ההומואים "בהמות". יחד הם רצו לכנסת במפלגה שחרטה על דגלה עידוד טרנספר מרצון של ערבים. ואותו קליינר הוא לא רק "יוצא ליכוד", הוא אפילו "תושב חוזר", שכן הוא התמודד לאחר מכן ברשימת הליכוד, והוצב במקום ה-48 בבחירות האחרונות.

ומה עם "יוצאי הליכוד" צחי הנגבי, ציפי לבני ושאול מופז – אלה שרוצים להיענות כמעט לכל הדרישות של הפלסטינים? האם הליכוד הוא מייצג הימין, כאשר אלה יוצאי חלציו? לבני, שגדלה בתנועת בית"ר, בתו של בכיר האצ"ל איתן לבני?

תן לנו רשימה של דגלים ושלטים שמותר להניף כדי שתכבד אותנו בנוכחותך

ישנן דוגמאות רבות לפעילים ופוליטיקאים מזגזגים אל הליכוד וממנו: דוד לוי, עזר ויצמן, זאב אלקין, דוד מגן, רוני מילוא, דן מרידור, אמנון לין וכמובן סבא אריק, האיש שהקים ופינה התנחלויות לפי מצב רוחו הסדיסטי.

אולם, נראה כי כהן אכן נאמן לדרכו של הליכוד – הטלת רפש מקרתיסטי על כל מי שמחזיק בדעה שמאלנית, רחמנא ליצלן. הרי בשנת 2001 הוא סירב להשתתף במצעד הגאווה, כיוון שקבוצה של משתתפים הניפה "דגלי אש"ף".

מיכאל קליינר הליכוד
מה עם מיכאל קליינר? | צילום:
כהן, יש לי חדשות בשבילך – מדובר בדגל פלסטיני, דגלי לאום, שהמניפים אותו מזדהים עם שאיפותיו הלאומיות של העם הפלסטיני למדינה, שתחיה בשלום לצד מדינת ישראל. אפשר להסכים איתם, אפשר לא להסכים איתם.

אני, למשל, ציוני גאה, שבהפגנות שמאל רבות מניף את דגל ישראל ואת דגל פלסטין ביחד, כביטוי לתמיכתי בפתרון שתי המדינות, לא חושב שזה קשור למצעד הגאווה. אבל אני מכיר בזכותם לעשות את הקישור ולהניף את הדגל. ויודגש, זהו אינו דגל של ארגון טרור, ומניפיו אינם תומכים בטרור.

אבל כהן לא הסכים להשתתף אפילו במצעד שבו מותר לכל אדם להביע את דעותיו. כי יש שם אנשים הנגועים במחלת השמאלנות. אולי כדאי שתיתן לנו מראש רשימה של שלטים ודגלים שאתה מרשה לנו להניף, כדי שנזכה לכך שתכבד אותנו בנוכחותך.

אדם יכול להחזיק בדעות ימניות ולתמוך בזכויות להט"ב

בניגוד לרבים מחבריי בשמאל, אינני חושב שאדם אינו יכול להחזיק בדעות מדיניות ימניות ובד בבד לתמוך בזכויות להט"ב. אם יש כלל שתמיד הוביל אותי בחיים הוא לנסות להבין את בעלי הדעה האחרת, גם אם איני מסכים איתם.

ואכן, אני מבין שבימין לא רואים ביהודה ושומרון שטחים כבושים. חלקם קוראים בהם שטחים במחלוקת, חלקם שטחים משוחררים. זכותם. אני אמשיך לנסות ולשכנע אותם כי ההתעקשות על הצדק ההיסטורי רק תקיז עוד דם של חפים מפשע, והם ימשיכו לנסות ולשכנע אותי שההתעקשות על זכויות הפלסטינים לא תביא שלום.

אבל עד כה, כל מה שראינו מצד התא הגאה בליכוד הוא ניסיון לסתימת פיות, כמיטב מסורת "הם מ-פ-ח-דים" של המפלגה, שבראשה עומד האיש מהמרפסת בכיכר ציון.

כאשר מתנגשים ערכים – כהן מעדיף את ערכי הליכוד על פני המאבק הלהט"בי

מה שכן ראינו הוא התנגדות ליוזמה של ניצן הורוביץ, לאסור על אפליה בהשכרת דירה, כי הדבר נוגד את ערכי הליכוד ל"ליברליזם כלכלי" – שם קוד לקפיטליזם חזירי, במסגרתו מי שחזק חופשי לרמוס את החלש, מבלי שיהיו חוקים שיגנו על החלשים. כהן מטעה את הציבור, כשהוא אומר שהדבר יביא לכך שנהיה חייבים להשכיר את הדירה להומופובים, כאילו שהחוק יאפשר פרדוקס, לפיו התנגדות לגזענות היא "גזענות על גזענים".

אז כאשר מתנגשים להם המאבקים של איסור לאפליית להט"בים אל מול ערכי ה"כלכלה החופשית" (הרמיסה החופשית) של הליכוד, הרי שכהן בוחר כמובן בערכי הליכוד.

או שאולי מדובר בהתנגדות אוטומטית ליוזמות של המפלגה שלשיטתו כבר אינה מייצגת את הקהילה. המפלגה שבה חבר הכנסת ההומו היחיד מחוץ לארון. המפלגה שיושבת הראש שלה הייתה תמיד ראש חץ בלחימה לזכויות להט"ב. המפלגה שבזכות המייסדת שלה, שולמית אלוני, להיות הומו זה כבר לא עבירה פלילית בישראל. אלוני, שכבר בשנות ה-70, כשהמילה הומו הייתה נרדפת ל"סוטה", דיברה נגד אפליית הומואים בצה"ל.

אבל מרצ כבר לא מייצגת את הקהילה, כי מתנדב זוטר שלה לשעבר הביע דעות רדיקליות. כי במפלגה לא מצאו לנכון לפרסם הודעת גינוי לעוד אדם שהביע את דעותיו האישיות. כמה הודעות גינוי פרסמה תנועת הליכוד המהוללת על פעילים שלה, חלקם בכירים, שהסיתו ומסיתים לגזענות? שהסיתו ומסיתים להומופוביה?

לו היו מתקיימות הבחירות היום, הייתי מצביע מרצ. אבל הקול שלי לא נמצא בכיס של אף אחד. ההחלטה הסופית שלי תינתן מאחורי הפרגוד בלבד – וזאת הסיבה שמעולם לא התפקדתי לאף מפלגה. אבל כשאבוא להצביע, אסתכל על הרקורד של חברי המפלגה, על המעשים, על התכל'ס. לא על הקשקשת שמאפיינת את הליכוד.

>> "הוטרדתי מינית כי אני הומו"

>> ואלו הן: עשר המכות של הקהילה הגאה

>> להט"ביזיה: ההומואים והלסביות הלוהטים על המסך