בסוף השבוע עלתה בערוצי הטלוויזיה ובדיגיטל הפרסומת החדשה של פורד, שהיא גם הראשונה בישראל שבמרכזה מככב זוג כלות ביום חתונתן. את הפרסומת הפיק משרד הפרסום "באומן בר ריבנאי" והיא צולמה בארץ בהשתתפות שחקניות מקומיות. אחת מן היא חנה סירוצקי (28), צעירה לסבית שגדלה בבית חרדי. "הגשתי אודישן בדיוק כמו כל האודישנים שאני מגישה בדרך כלל, אבל הפעם רציתי את זה יותר כי הרגשתי שזה שירות לקהילה", סיפרה היום לגלית ויואב ב"ישראל עכשיו". "התקבלתי לפרסומת בלי שהמפיקים ידעו שאני לסבית".

חנה, שחונכה על ברכי הדת, עברה תהליך ארוך ולא פשוט עם עצמה עד שהכירה בנטייה המינית שלה. "לקח לי הרבה זמן להבין את זה, זה היה תהליך מתמשך", תיארה, "זה התחיל בסקרנות. הייתי מסתכלת על אורנה בנאי ועל איך שהיא ואנשים אחרים יצאו מהארון, ולאט לאט הבנתי שזה קשור גם אליי. בגיל 20 הייתי במערכת יחסים ראשונה, ובאופן טבעי מאוד זה היה עם בחורה ולא עם גבר".

עוד סיפרה סירוצקי כי רק בגיל 25 העזה לשתף את ההורים בנטייה המינית שלה. "זה קרה אחרי המון מלחמות וטיפולים. נלחמתי בזה כי רציתי לבוא להורים ולהגיד להם שעשיתי הכל", היא אמרה ושיתפה בשנים הקשות. "זאת הייתה מלחמה על החיים. לפעמים גם חוסר רצון להישאר כאן. פחד מוות, חרדות קשות, תחושה שהחיים שלי לא רלוונטיים. הלכתי לכל מיני סוגים של מטפלים, אמרתי להם שאני רוצה ללמוד לקבל את עצמי - אבל בכל פעם שעלה הנושא שאני נמשכת לנשים, אמרתי להם שהם לא מטפלים טובים ושהם לא מצליחים לטפל בי באמת".

אחרי ההלם הראשוני וככל שהזמן חלף, הוריה של חנה הסכימו לקבל אותה כפי שהיא וגם את בת הזוג שלה. "המשפחה ואני בתהליך. יש לי בת זוג כבר חצי שנה והיא חלק מהמשפחה. ההורים שלי מאוד אוהבים אותה ומקבלים אותה. לפעמים הם צוחקים ואומרים שהיא מושלמת - רק הלוואי והייתה גבר, אבל התהליך הוא חיובי מאוד". 

לראשונה בישראל: חתונה גאה בפרסומת של פורד  (צילום: משרד הפרסום באומן בר ריבנאי)
צפו בפרסומת החדשה | צילום: משרד הפרסום באומן בר ריבנאי

"איך אבא יגיע? הוא נראה כמו רב"

סירוצקי שוחחה הבוקר גם עם mako ושיתפה עוד על התהליך המורכב שעברה. "כמו כולן, או ליתר דיוק כמו רוב הילדות, גם אני חלמתי על שמלה לבנה ונסיך", נזכרה. "אבל בגיל בשלות, הנסיך התחיל להיטשטש מחלומותיי, ואותו החליפה נסיכה. הייתי מבולבלת. במשך שנים נאבקתי בין החלום הישן, "הנורמלי", של חתן וכלה, לבין הנטייה הכרונית שלי להתאהב באישה ולרצות לבנות איתה בית. לפני כחצי שנה הכרתי את שאהבה נפשי, ומה לעשות, היא שוב אישה - מהממת, מיוחדת ועושה אותי יותר מאושרת משהייתי לפני. אבל, אישה". 

זו לא הייתה סיטואציה מושלמת עבור צעירה שהגיעה מבית חרדי. "הלחץ להביא חתן, בדגש על גבר, גבוה יותר מבשאר הציבור. והנה, למרות ואולי בזכות, כל הנרות שאמא שלי הדליקה עבורי, וכל התפילות שאבא התפלל, בפעם הראשונה בחיי, הבאתי בת זוג הביתה. הבאתי כלה. "ההורים שמחים בשבילי. הם אומרים שהיא מדהימה ורואים כמה אושר היא מסבה לי. בתוך תוכי זאת הקלה, הרי בכל זאת אוהבת נשים אנוכי".

 הקשר של סירוצקי וזוגתה נעשה רציני יותר, מה שהציף מחדש את הכאב הישן. "איך זה יראה, למה לא אהיה כמו כולן, מי יבוא לחתונה, מה אמא תגיד, האם האחייניות המתוקות והחרדיות שלי לא יזרקו עלי פרחים? איך אבא יגיע? הוא הרי נראה כמו רב. ופתאום צלצול טלפון - התקבלתי לפרסומת של פורד, שהולכת להיות גאה במיוחד. היא תראה לעולם, ואולי בעיקר לי, שזה אפשרי. מעולם לא השתתפתי בחתונה חד מינית כי פשוט לא יצא, והנה אני אדגים לעולם בכמה שניות בודדות איך כלה וכלה מצטלם יפה. אז תודה ענקית להורים "הדוסים" שלי, שמתרגלים קבלה, הכלה ואהבת חינם על בסיס יומי, ומצאו מקום בליבם לפרגן אפילו לפרסומת הזו". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Hanna Sirotsky (@hanna_sirotsky)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Hanna Sirotsky (@hanna_sirotsky)