היסטוריה גאה: בימים האחרונים השלימה עיריית תל אביב יפו את תהליך התאמת מאגרי המידע העירוניים לרישום זוגיות של בני זוג שבחרו לחיות יחד וחולקים משק בית משותף, באופן שישמש את כלל יחידות העירייה בעת הענקת שירותיהן. רישום זה יתאפשר לזוגות הידועים וידועות בציבור דרך ביטוח לאומי, או לחילופין, בהסתמך על תצהיר מאושר בפני עורך דין לפיו בני או בנות הזוג אכן מנהלים משק בית משותף. תל אביב היא העיר השלישית המאפשרת לזוגות להט"ב להירשם בעירייה לקבלת הטבות, אחרי גבעתיים וכפר סבא. 

כבר היום (שלישי, ה-1 ביוני), נערך הרישום הראשון של ידועים בציבור במערך העירוני, במעמד ראש העיר רון חולדאי וחבר מועצת העיר ומחזיק תיק הגאווה איתי פנקס. זוג הנרשמים הראשון היו תושבי העיר איתי פנקס ובן זוגו יואב ארד, ומיד אחריהם נרשמו גם מאיה אסרף ובן זוגה שי שרוני, ומיכל זיו ובת זוגה עומר זיו. 

עם הרישום, תנפיק העירייה תעודה המעידה על כך, וזו תייעל את השירות ותקל על זוגות בכל הקשור למימוש הזכויות העירוניות, כמו כל זוג נשוי שעודכן עד כה בעירייה. בין היתר, התעודה תסייע גם ברישום ילדים למערכת החינוך, בקבלת הנחות במרכזים הקהילתיים ובמתן תו חניה גם עבור בן או בת הזוג שאינם רשומים בארנונה. לאחר אישור הבקשה, התעודה תשלח לכתובת המייל שהוזנה בעת הגשת הבקשה. 

רישום זוגיות עירוני הינה יוזמה של חברת המועצה ומחזיק תיק הגאווה איתי פנקס ארד. התהליך אושר על ידי העירייה ומבטא את צביונה של העיר, הדוגלת בשוויוניות וכבוד האדם. "אני מברך על הוספת רישום הזוגיות למאגרי המידע העירוניים. עיריית תל אביב-יפו מכירה בכל זוג באשר הוא, והרישום מבהיר זאת וגם מקל על זוגות בהליכים בירוקרטיים", אמר ראש העיר רון חולדאי. "אני מקווה שגם ממשלת ישראל תצמצם את הפער ותצעד אל תוך המאה ה-21 בהקדם, על ידי הטמעת שוויון זכויות בנושאי מעמד אישי. בפרט, נדרשת התקדמות ביחס לזכויות קהילת הלהט"ב - הזכות להתחתן, להורות שווה, הגנה מפני פשעי שנאה והתעמרות במקום העבודה ועוד". 

גם פנקס-ארד, שנרשם יחד עם בן זוגו היום, בירך את ההישג. "עיריית תל אביב-יפו מקדמת היום מהלך פורץ דרך, שבתקווה יוביל לגל של החלטות דומות ברשויות מקומיות בכל הארץ, ביחס לזוגות שאינם יכולים או מעוניינים להתחתן ברבנות", אמר. "היום אנחנו פותחים בהתרגשות את מרשם הזוגות שלנו ואני גאה לסגור מעגל יחד עם יואב, בן זוגי, שאנו זוכים להיות הראשונים הנרשמים במאגר המידע של העירייה. אני קורא לכל ראשי הרשויות בארץ להצטרף". 

רוצים להירשם במאגר העירוני? אתם יכולים לעשות זאת כאן