שדרות בן ציון בתל אביב בשישי בצהריים – ללא ספק, אחד הצמתים העמוסים במדינה ובתל אביב. אבל דווקא שם, ביום שישי האחרון הדוגמן סתיו סטרשקו הותקף ונפצע בפניו, פציעה שעלולה לפגוע בהמשך קריירת הדוגמנות שלו. סטרשקו מספר ש"ביום שישי האחרון עברתי בשדרות בן צבי ליד דיזנגוף סנטר, וישבו שם שתי קשישות, בערך בגיל 80, עם כל מיני שלטים של 'די לכיבוש'. כשחלפתי על פניהן עמד שם גבר, בן 40-50 לדעתי, שפשוט צעק עליהן, קילל אותן, והשפיל אותן".

סטרשקו לא היה יכול לעמוד מהצד כשאנשים מתעללים בקשישים, ומיהר להתערב בנעשה. "כשאני רואה מישהו שמשפיל שתי קשישות בנות 80, אני לא יכול להתעלם מזה ולא משנה מה הדעות שלהן. אז ניגשתי לבחור הזה, ואמרתי לו 'תגיד, אתה מבין שהיא יכולה להיות סבתא שלך? מה זה משנה מה הדעות הפוליטיות שלך, אתה לא מתבייש לבוא ולקלל ככה אישה מבוגרת?'", הוא משחזר.

לדברי סטרשקו, זה כל מה שהספיק לאותו בחור כדי לתקוף גם אותו. "הוא התחיל לקלל ולהשפיל גם אותי, וכדי לחוש גבר-גבר, הוא גם הכניס לי אגרוף לפרצוף. האגרוף הזה היה כל כך חזק, שהוא עשה לי חור בלחי וקרע לי את השפה. זה הצריך תפרים והם ישאירו צלקת, גם אחרי שעברתי כירורג פלסטיקאי כדי למזער את הנזקים. הבן אדם הזה היה בטוח שאני בחורה, ואת יכולה להבין איזה סוג של נמושה צריך להיות כדי להכניס לאישה אגרוף לפנים ואז להימלט מהמקום", אומר סטרשקו.

סטרשקו הנסער, שאף הגיש בימים האחרונים תלונה במשטרה על תקיפה, מבהיר שאין בכוונתו לעזוב את הנושא. "נכון לעכשיו, אני לא יודע מי הבן אדם הזה, אבל תהיי בטוחה שאני לא הולך לעזוב את זה. בתחום שאני נמצא בו, צלקת בפנים זה לא משהו שאני יכול לעבור עליו בשתיקה. להיפך, צלקת בפנים זו עילה לביטול הרבה מאוד עבודות, ואני לא יודע איזו השפעה תהיה לזה על הקריירה שלי בעתיד. אבל תהיי בטוחה, שהבן אדם הזה ייתן את הדין. המטרה שלי זה שהבחור הזה יראה אותי ויראה מה הוא עשה לי, ושאנשים סביבו יראו מה הוא עשה ושהוא יסתובב עם הכתם הזה. יש תחושה כזו במדינה שכל אחד יכול לעשות מה שבא לו, בלי לתת על זה דין וחשבון, ואני לא מוכן לזה יותר", הוא מתחייב. 

סטרשקו בעל המראה האנדרוגני (המטשטש את גבולות המגדר בין נשים לגברים) הפך להצלחה בינלאומית, זכה לקמפיינים רבים, אם כדי לדגמן בגדי נשים או בגדי גברים, והוביל בין היתר גם פרסומת בינלאומית לחברת הרכב "טויוטה" שהצליחה להפתיע רבים. 

הפרסומת לטויוטה: