עשרות משתתפים הערב באירוע ההשקה למרכז לסיוע נפגעי תקיפה של הומואים ולסביות במלון בראון בתל אביב, אירוע שנערך בסימן שלוש שנים לרצח בברנוער. האירוע הועבר בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בין הנואמים באירוע גם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין ומפקד מחוז תל אביב במשטרה ניצב אהרון אקסול.

מדובר במרכז דיווח, ראשון מסוגו, לדיווח על מקרי אלימות ולהט"בפוביה (הטרדה על רקע נטייה מינית). המרכז יקרא על שמו של ניר כץ ז"ל, שנרצח בברנוער ב-1 באוגוסט, 2009.

השקת מרכז דיווח לאלימות ולהט"בפוביה ע"ש ניר כץ, מיועד להתמודד עם התופעות הרווחות של אלימות, אפליה ופגיעות בקהילת הלהט"ב על רקע שנאה ובורות. לדברי חברי האגודה, המרכז "מהווה משואה של תקווה למאבק ולמידור האלימות והלהט"בפוביה".

יצוין כי חקירת הרצח בברנוער, בשנת 2009, שבו נהרגו שני חברי הקהילה הלהט"בית, טרם הסתיימה. במועדון הנוער של ארגון הנוער הגאה נרצחה הנערה ליז טרובישי ז"ל והמדריך - ניר כץ ז"ל.

"צריך להכיר באדם בשל היותו אדם"

"קיבלנו הנחיה ברורה וחד משמעית להציב את החקירה בראש סדר העדיפויות שלנו", אמר באירוע ניצב אקסול. "בשל צו איסור הפרסום אני לא יכול לתת יותר מדי פרטים, ולא יכול לספר על השלב בו החקירה נמצאת, אבל אנו מתכוונים למצוא את האשם, להעמידו לדין ובית המשפט יגזור את דינו. נקווה שיום זה יגיע במהרה".

"מאוד מרגש אותי להיות כאן", אמרה אמו של ניר כץ ז"ל שנאמה בתחילת האירוע. "שלוש שנים הייתי במקום של הרוב הדומם שיושב בבית ולא מאמין בכוח שלו. עכשיו זה עבר".

"הבנתי שיש פה עוד הרבה מה לעשות. אפשר לצאת החוצה לרחוב ואפשר לעשות דברים. צריך לצאת לרחוב ולכתוב על זה. לרוץ קדימה", הוסיפה אמו של כץ.

"צריך להזיז את המקום הזה קדימה. עם כל הכאב על זה שמחר יום השנה ועברו שלוש שנים, זה לא נתפס וכואב ברמות שאני לא מסוגלת להביע", אמרה. "אני מתחברת לאופטימיות ולמקום הזה, אני מתחברת לזה שהקהילה היא חלק מהחברה הישראלית ובכך היא יכולה לעשות גם למען עצמה גם למען החברה וכולנו נרוויח מזה. צריך להכיר באדם בשל כך שהוא אדם".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק