חוקרי משטרת פתח תקווה עצרו לפני מספר ימים את זאור חנקישייב, עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, בחשד שסחט באיומים צעיר שהכיר באפליקציית הכרויות. הצעיר, בשנות העשרים לחייו, עוד לא יצא מהארון והכיר את חנקישייב למטרת סקס, אבל גילה מהר מאוד שהסתבך עם הבחור הלא נכון. 

לטענת המתלונן, חנקישייב ניצל את העובדה שהוא בארון ולאחר שקיימו יחסי מין, הוא החל לאיים עליו ולסחוט ממנו כספים. "הוא איים שאם לא אשלם לו כספים הוא יוציא אותו מהארון", אמר המתלונן במהלך עדותו במשטרה. 

חנקישייב (32) היה עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, שאירע לפני 11 שנים, במהלכו אדם חמוש רעול פנים התפרץ למקום ורצח שניים, ניר כץ וליז טרובישי ז"ל, ופצע 11 נוספים. אחד הפצועים, חן לנגר ז"ל, שם קץ לחייו מוקדם יותר השנה והפך לקורבן השלישי של התקרית המחרידה. 

ביטל את ההסדר. עד המדינה לשעבר (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

חנקישייב בדה ראיות, שהובילו למעצרו של חגי פליסיאן וסימנו אותו כחשוד המרכזי. הפרקליטות הגישה כתב אישום נגדו, אבל כעבור זמן קצר ביטלה אותו, זאת אחרי שהתברר כי חנקישייב שיקר בעדותו. עד המדינה הואשם בשלל עבירות ונשלח למאסר של חמש וחצי שנים. בעקבות המקרה, נאלצה המדינה לפצות את פליסיאן בסכום של 3 מיליון שקלים. תיק הברנוער לא פוענח מאז ועד היום הרוצח מסתובב חופשי. 

חנקישייב סיים לרצות את עונשו לפני כשנה ושינה מאז את שמו לזיו חן. את המתלונן הוא הכיר דרך אפליקציית הכרויות ונפגש איתו מספר פעמים למטרת מין, עד שזה החליט לנתק את הקשר. "הוא דרש שאבצע כל מיני אקטים מוזרים שלא התאימו לי", ציין המתלונן בעדותו. "הקשר הזה לא התאים לי ואמרתי לו שאני מנתק את הקשר איתו". לטענתו, אחרי שהחליט לנתק את הקשר, חנקישייב החל במסכת איומים שמטרתם הוצאת כספים מהקורבן. 

המתלונן אזר אומץ וניגש לתחנת המשטרה להגיש תלונה. חנקישייב נעצר, בביתו נמצאו סמים ונלקחו שני מחשבים. ביום חמישי האחרון הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בפתח תקווה, אז נציג המשטרה דרש להאריך את מעצרו בשישה ימים, זאת כדי לאפשר לחוקרים לסיים את החקירה ולמנוע ממנו לשבש את החקירה.

עו"ד חי הבר (צילום: באדיבות המצולם)
צילום: באדיבות המצולם

עו"ד חי הבר, סנגורו של חנקישייב, מכחיש את כל החשדות נגד חנקישייב וטוען כי מאז השחרור ממאסר, חנקישייב עובד בסופר משעות הבוקר עד שעות הערב, וכי הוא לא סחט את המתלונן ולא איים עליו. בנוסף, הוא טען כי חנקישייב לא מסוכן ויש לשחרר אותו ממעצר. השופט ישראל פת החליט להאריך את מעצרו של החשוד בשלושה ימים (עד היום, ראשון) בנימוק שקיים חשד בשלב זה כי ביצע את החשדות המיוחסים. היום (ראשון) הוארך מעצרו של חנקישייב בשלושה ימים נוספים. 

"כנראה שהזמן שריצה מרשי לא מספק את המשטרה והפרקליטות, אשר כנראה לא תוותר על כל הזדמנות לעצור ולהציק לו", מסר עו"ד חי הבר ל-mako. "אני לא מכיר הרבה מקרים שעל שטויות כאלה רצה המשטרה לעצור מישהו ולהשקיע כל כך הרבה משאבים, במקום להתעסק בפשיעה אמיתית ומתלוננים שבאמת זקוקים למענה".