מי תומך בזכויות הלהט"ב? ארכיון (צילום: אלירן חייט חדשות 2)
צועדים בדרך הנכונה | צילום: אלירן חייט חדשות 2
בפגישה שהתקיימה בלשכת שר האוצר, משה כחלון עם ראשי אגודת הלהט״ב ונציגי מועצת עיריית תל אביב אפרת טולקובסקי ויניב ויצמן, ביוזמת ראש עיריית ת"א רון חולדאי ובתיווכה של ח"כ מירב בין ארי (כולנו), הוחלט על תכנית רב שנתית לזיהוי צרכי הקהילה הלהט"בית והעברת משאבים ייעודיים בשנים הקרובות.

לאחר מחאת הקהילה הגאה בה דרשו הארגונים בהובלת אגודת הלהט"ב ונציגי הקהילה בעיריית תל אביב להגדיל את תקציב התמיכות ולקדם הכרה ושוויון זכויות, נפגשו ח"כ מירב בן ארי ושר האוצר עם ראשי האגודה בניסיון להביא פתרון לדרישותיהם. כחלון הכריז על פתרון מיידי עבור תקציב לקהילה הגאה לשנת 2016 ותחילת תהליך של הכנסת צרכי הקהילה בפעם הראשונה לסעיפי תקציב המדינה לקראת דיוני התקציב הקרובים. 

כחלון, שהסביר כי הנושא שמטריד אותו יותר מכל הוא גילויי השנאה כנגד הקהילה הלהט"בית בישראל, אמר לנציגי הקהילה כי יש להם דלת פתוחה ואוזן קשבת במשרד האוצר. כחלון הוסיף שגל ההסתה והשנאה ששוטף את החברה הישראלית ולא פוסח על הקהילה הלהט"בית הוא מטריד ביותר: "אנחנו נחושים לסיים אותו בכל דרך. הדמוקרטיה הישראלית חזקה מספיק לתת מטריית הגנה לאוכלוסיות בעלות שונות המהוות חלק אינטגרלי מהמרקם הישראלי, מהפסיפס האנושי וממגש הכסף שעליו קמה, קיימת ומשגשגת מדינת ישראל".

מצעד הגאווה בתל אביב 2013 (תמונת AVI: מיכאל שבדרון )
בשורות טובות לשם שינוי | תמונת AVI: מיכאל שבדרון
בפגישה בין הצדדים הוחלט על תקצוב באופן מיידי ושחרור התקציבים שהובטחו על ידי שרים וטרם הועברו. מהלך זה יהיה חלק מתכנית רב שנתית שתבנה בין הקהילה ונציגי משרד האוצר בליווי ח"כ מירב בן ארי. פגישה ראשונה בין נציגי האגודה ובין אגף תקציבים תתקיים בשבועות הקרובים. 

ראשי האגודה ונציגי עיריית ת"א בירכו את כחלון על הסיוע ואת רון חולדאי על התמיכה בקהילה לאורך כל השנים. מצעד הגאווה בתל אביב, בו צפויים להשתתף כ-150 אלף איש, יחזיר לעצמו את ייעודו המקורי בו חברי הקהילה צועדים ביחד, גאים בזהותם המינית והמגדרית, גאים בייחודית שלהם וגאים בהישגים שלהם, וכל זאת לצד קריאה ברורה ובלתי מתפשרת להכרה, למיגור האפליה ולשוויון זכויות מלא. 

מצעד הגאווה בירושלים. קריאה להתפקד (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"המסע המשותף לשיוויון מלא עוד ארוך" | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2
ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "עיריית תל-אביב- יפו פועלת כבר שנים רבות למען קידום הקהילה ואני שמח שהשר היה קשוב לצרכים, שעלו בפגישתנו ובפגישתנו עם נציגיה. העיר תל-אביב-יפו מהווה את המגדלור שמאיר את הדרך החשובה הזו והמסע המשותף לשיוויון מלא עוד ארוך".

חן אריאלי, יו"ר משותפת באגודה למען הלהט"ב: "מאבק הקהילה הגאה בישראל מסמן היום יותר מהכל את כוחה העצום של הקהילה באחדותה. המחאה על תקציב קמפיין התיירות שמה על סדר היום הציבורי את הפער בין התקציבים המיועדים לקהילה לבין התקציבים המתהדרים בה, והחזירה את המצעד לידי הקהילה הגאה, בכדי שישמש אותנו ויחזק אותנו. בחודש האחרון היינו גאים יותר מתמיד להיות חלק מקהילה חזקה, אמיצה ומאוחדת. אנחנו גאות יותר מתמיד בנשים של הקהילה הגאה, שנבחרו להיות במרכז האירועים ונתנו למצעד את התוקף החשוב והמחאתי. לא בכדי הבחירה לשים נשים במרכז, הביאה את הקהילה לעשות את השינוי המבורך הזה. אנחנו מברכות את שר האוצר וראש עיריית תל אביב מר רון חולדאי על הגיבוי של הקהילה ואגודת הלהט"ב. גם השנה יצעדו חברי הקהילה בירושלים בירת ישראל, בתל אביב, בחיפה, בבאר שבע ובערים נוספות, בגאווה ובקריאה לשוויון. התקציבים שיועברו לקהילה יופנו לפריפריה, לרווחה, לחינוך, לבריאות, לטרנסג׳נדרים, לקשישים ולמיעוטים. התקציבים יאפשרו לקהילה להמשיך לדאוג לחבריה, אשר לא זוכים לקבל מענה לצרכיהם מרשויות המדינה ותאפשר לארגונים להמשיך להאבק למען מציאות טובה יותר ללהט"בים בישראל".

>> את מירי רגב רוקדת ביונסה כבר ראיתם?

>> החבילה היומית: רונאלדו מפשק רגליים - ומפתיע