העמדות השנויות המחלוקת לגבי הקהילה הגאה של הרב רפי פרץ, שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, מעוררות סערה מרגע שנכנס לזירה הפוליטית. יש לציין שהרב גם מתנצל על אמירותיו – אולם הדבר לא מונע את ההתבטאות מעוררת הסערה הבאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפעם הראשונה בה נחשפו עמדותיו לגבי הקהילה בתקשורת הייתה בפודקאסט "פוד הבוחר", אז נשאל לגבי עמדתו ביחס למצעד הגאווה בירושלים. "שיחיו איך שהם רוצים, אני לא חושב שצריך לעשות מצעד מהדבר הזה", אמר בריאיון, שפורסם בשבעה במרץ 2019. "אני לא אוהב אצלי כלבים בבית, להבדיל. אז מה, אני אעשה על זה מצעד?".

עוד באותו היום התנצל הרב. "כמענה לשאלה על סוגיית מצעד הגאווה כשלתי בלשוני, באופן שמן הסתם עלול לפגוע באנשים רבים", מסר. "מיד אחרי שהדברים נאמרו חזרתי בי מהניסוח - ואני שב ומתנצל מעומק ליבי. אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם ולא מתערב לאף אחד באורחות חייו הפרטיים".

התבטא בעד טיפולי המרה - ואז חזר בו

אולם חרף הטענה כי רק כשל בלשונו, כעבור מספר חודשים, ביולי 2019, עורר הרב ביקורת חריפה כשהתבטא בעד טיפולי המרה. בריאיון לחדשות סוף השבוע אמר הרב, אז כבר שר החינוך הנכנס, כי הוא מאמין שטיפולי המרה הם אפשריים – וכי אף ביצע כאלה: "יש לי היכרות עמוקה מאוד בנושא החינוך, וגם עשיתי את זה - קודם כל חיבקתי אותו ואמרתי לו דברים מאוד חמים. אמרתי לו 'בוא נחשוב, בוא נלמד ובוא נתבונן'. המטרה היא שהוא קודם כול יכיר את עצמו היטב, ואז הוא יחליט".

זמן קצר לאחר מכן הגיעה הבהרה. "אני יודע שטיפולי המרה הם דבר פסול וחמור. מדובר בטיפול פולשני שאינו תואם את נפש האדם, מסב למטופלים בו יותר סבל מהקלה, ומגיע אף עד כדי סכנת חיים מאובדנות", כתב למנהלי בתי הספר ברחבי הארץ. "כשנשאלתי על הנושא עניתי שבשנותיי הרבות כאיש חינוך, פנו אלי לא פעם בנושא הנטייה המינית. תמיד הקשבתי ברוב קשב למצוקה שהועלתה בפניי ולפעמים הצעתי התייעצויות עם אנשי מקצוע. מעולם לא הפניתי כתף קרה או הצעתי לעשות טיפולי המרה, להם אני מתנגד נחרצות. מעולם לא חשבתי, ודאי שגם לא אמרתי, שנכון להכניס טיפול שכזה למערכת החינוך".

הסערה האחרונה חלה בסוף השבוע האחרון, בריאיון שנתן שר החינוך פרץ למוסף שבעה ימים של ידיעות אחרונות. כשנשאל כיצד היה מגיב לו אחד מילדיו היה מגלה נטייה מינית שאינה הטרוסקסואלית, השיב הרב: " ברוך השם הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה. הם בונים את הבתים שלהם מתוך ערכים יהודיים. אני לא מעסיק את הראש שלי במה היה אם". פרץ הוסיף כי משפחה נורמטיבית היא "עם איש ואישה".

כעת נותר רק להמתין ולראות כיצד, אם בכלל, יגיב הפעם פרץ לסערה.