יונתן אגסי מדליק את אוריאל יקותיאל (צילום: תום זואילי)
יונתן מדליק את אוריאל. צילומים מתוך הקמפיין | צילום: תום זואילי
לאחר קמפיין הבולבולים המוצלח שהפך לשיחת הרשת וקמפיין "שוברים את הסטיגמה", שבו רמי גרשוני וברק גאון ריגשו אלפי ישראלים, הוועד למלחמה באיידס משחרר באמצעות "בלה דואגת", קמפיין נוסף, המיועד הפעם לקהילה הגאה ועוסק בעידוד מין מוגן.

הקמפיין, בבימויו של עומר טובי ובכיכובם של אוריאל יקותיאל וכוכב הפורנו, יונתן אגסי, מציג את גרסת המיני-מי של יקותיאל בתור הבלה הפנימית שלו.

"הקמפיין התאפשר הודות לעשרות אנשי מקצוע שנרתמו למיזם", אומר עידן בר-אשר, רכז בלה דואגת, זרוע ההסברה של הוועד בקהילה הגאה. "האתגר הגדול לא היה כרוך רק בתקציב הנמוך שעמד לרשותנו אלא גם במורכבות ההפקה. מאחר והצילומים כללו תוכן שמיועד למבוגרים בלבד, היינו צריכים לצלם קודם את הסצנות הנועזות עם יונתן ואוריאל ורק אחר כך בנפרד את הכוכבת הצעירה, שדמותה הושתלה ושוכפלה בעריכה הסופית".

הרעיון שעומד מאחורי הקמפיין, מסבירים בוועד, מנסה לתרגם את הידע שיש לכל אחד מאיתנו להתנהגות בשטח. "בסופו של דבר כולם יודעים שצריך להשתמש בקונדום ולהיבדק אבל לא כולם עושים את זה באופן קבוע", מוסיף בר-אשר.

"למרות זאת, בכל פעם שמישהו שם את עצמו במצב שמסכן אותו או את הפרטנרים שלו, תמיד יש את הזמזום הפנימי בדמותן של בלות קטנות ודואגות, שמנסה לכוון אותנו להחלטה נכונה. ההקשבה לזמזום הזה היא הכרה בכך שכל בחירה שאנחנו מקבלים, משפיעה על האופן שהחיים שלנו ייראו בעתיד. בפעם הבאה שאתם נכנסים עם מישהו למיטה, פשוט תקשיבו לבלה הפנימית שלכם: תשתמשו בקונדום והקפידו על בדיקה שגרתית".

מעיין משתתפת בקמפיין הוועד למלחמה באיידס (צילום: תום זואילי)
מעיין בת ה-10 משתתפת בקמפיין. ותודה לצוות המקצועי ששמר עליה | צילום: תום זואילי
יונתן קרני, מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, מסביר על הפעיות החשובה של בלה דואגת בקרב הקהילה הגאה. "בלה דואגת הפכה עם השנים לכינוי נרדף לכל פעילות המניעה של HIV בקרב הקהילה הגאה בישראל. החל מניידת בדיקות אנונימיות, דרך סדנאות הסברה לנוער גאה, וכלה בעשרות מתנדבים מסורים של הוועד שעובדים מסביב לשעון, רק כדי שיהיה לכם קונדום ביד, רגע לפני שתצטרכו להשתמש בו".

קרני מדגיש את האחריות האישית של כל אחד מאתנו בשמירה על בריאותינו ובקיום סקס מוגן. "אם פעם מישהו עוד העז לצפות לפתרונות מהממסד, היום כבר ברור שגם במאבק הזה, שינוי אמיתי לא יצמח מפקידי ממשל אפורים אלא מתוך קהילה חזקה של אינדיווידואליים המאמינים באחריות אישית והדדית. הקמפיין החדש של בלה דואגת, מזכיר לכולם איפה השינוי הזה מתחיל: בכל אחד ואחת מאיתנו ובהחלטות שאנחנו מקבלים מדי יום".

רוצים להשאיר את הספק ב-2011? בואו להיבדק

במקביל להשקת הקמפיין, בלה דואגת לכם השבוע גם לבדיקות מהירות ואנונימיות בחינם.

הוועד למלחמה באיידס בשיתוף פעולה עם מרפאת לוינסקי והמרכז הגאה בת"א, יוצאים במבצע בדיקות מיוחד להסרת הספק. החל מיום רביעי ועד יום שישי הקרוב, תוכלו לבצע בדיקות אנונימיות ומהירות ל-HIV ללא תשלום. תוצאה תוך 30 דקות ואפשרות להיבדק למחלות נוספות המועברות במין.

המרכז הגאה, גן מאיר, טשרניחובסקי 22 א', ת"א
22/12/2011-21/12/2011 ימים ד'-ה', בין השעות 18:00-21:30
23/12/2011 יום ו', בין השעות 11:00-14:00

>> "ביום אחד השתנו לי החיים" - רמי גרשוני בטור הראשון

>> קמפיין חדש של הוועד למלחמה איידס: נלחמים בסטיגמה

>> 20 שנה למותו של פרדי מרקורי: סיפור האהבה הגדול נחשף

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?