הגשם השוטף לא יעצור את הקהילה הגאה מלחגוג. מארגני קמפיין התיירות הגאה וראש העיר, רון חולדאי, החליטו לחגוג את בחירתה של תל אביב כעיר הגאה בעולם, בסיבוב דאווין ברחבי העיר. גאווה.

בכל זאת, לא כל יום מוכרזת "השמש של המזרח התיכון" כיעד הגאה בעולם, וגוברת בדרך על מעצמות כגון ניו יורק, טורונטו ומדריד.

אוטובוס הגאווה (צילום: ראובן שניידר )
מלכות הדראג באו להרים את האווירה | צילום: ראובן שניידר

עם היוודע התוצאות בדבר זכייתה של תל אביב כעיר הגאה הטובה בעולם בסקר בינלאומי, קושט אוטובוס התיירים האדום של תל אביב בדגלי הגאווה ויצא לסיבוב ניצחון ברחבי העיר.

תל אביב עקפה את ניו יורק ומדריד

כזכור, זכתה תל אביב זכתה ב-46 אחוז מהצבעות הגולשים בתחרות שערך אתר האינטרנטGayCities  בשיתוף עם חברת התעופה אמריקן איירליינס. במקום השני והרחק מאחור, ניצבת בירת הגייז (לשעבר?), ניו יורק – עם 14% מהקולות.

טורונטו קיבלה 7% אחוזים מקולות הגולשים, סאו פאולו בברזיל 6% ומדריד שבספרד 5%. סגרו את הרשימה המכובדת לונדון, ניו אורלינס ומקסיקו סיטי.

במסגרת התחרות התבקשו מצביעים מכל העולם להצביע בעבור קטגוריות שונות - העיר עם חיי הלילה הסוערים ביותר, העיר עם האוכל הטוב ביותר, מצעדי הגאווה הטובים ביותר והקטגוריה הנחשבת ביותר: העיר הגאה הנבחרת לסיכום שנת 2011 - אותה קטפה תל אביב.

רון חולדאי (צילום: קיי לונג)
רון חולדאי מוקף במלכות הדראג, מברך את העיר תל אביב | צילום: קיי לונג

קמפיין התיירות הגאה של תל אביב זכה לשבחים רבים בארץ ובעולם, לאחר שהצליח להפוך את העיר הקטנה לאטרקציה תיירותית מהמובילות בעולם.

באירועי הגאווה האחרונים הגיעו לתל אביב מעל 5,000 תיירים, ורק לאחרונה נכתבו מספר כתבות במגזינים נחשבים בעולם שהציגו את העיר הגאה והסצנה בה בשורה הראשונה עם ערים נחשבות. בין היתר, השתתפו נציגי הקמפיין בפסטיבלים ובאירועים בעולם, הציבו דוכן ישראלי ביריד תיירות גאה, ואירחו נציגי תיירות וסוכני נסיעות מהעולם.

אוטובוס הגאווה (צילום: ראובן שניידר )
פרסילה מלכת המדבר 2? האוטובוס עם דגלי הגאווה | צילום: ראובן שניידר

>> תל אביב: "ליבראלית ונהנתנית, בדרך להפוך לבירת גייז עולמית"

חולדאי, שמשקיע רבות בקידום התיירות הגאה לעיר והגדיל השנה את התקציבים של מצעד הגאווה ואירועי הגאווה השונים בעיר, ירד מלשכתו ובירך על הזכייה ועל הפעילות הטובה שעשתה הקהילה הגאה בשנה החולפת. יניב ויצמן, יועץ ראש העירייה לענייני הקהילה הגאה, בירך על הזכייה והודה לצוות הקמפיין על העבודה המאומצת והמוצלחת. 

שי דויטש וענת ניר (צילום: ראובן שניידר )
ענת ניר ושי דויטש, מנהלי קמפיין התיירות הגאה בעיריית תל אביב | צילום: ראובן שניידר

האוטובוס נסע ברחבי העיר עם דגלי הגאווה, והגיע עד למרכז הגאה בגן מאיר – שם נמשכו החגיגות. האווירה על האוטובוס הייתה שמחה וחיובית במיוחד. צוות קמפיין התיירות הגאה בראשותם של שי דויטש וענת ניר, הדגיש כי יש עוד עבודה רבה בפני מנהלי הקמפיין בשנה הקרובה ובשנים הבאות.

בין החוגגים גם הדי.ג'יי ושותף לקמפיין התיירות יואב ארנון, אלי גייגר, מנהל המרכז הגאה, יובל אגרט, עברי לידר ומיכל שר, שנוסעת מחר לסיבוב באירופה – שם תמשיך להציג את הפנים היפים של העיר הוורודה.

כמובן, אין חגיגה שלמה בלי מלכות הדראג, שעושות את הכל קצת יותר צבעוני ומרגש. על האוטובוס התייצבו החיילות האמיצות, מלכות הדראג של תל אביב: קיי לונג, ציונה, עושרי וטלולה - הצוות הקבוע של קמפיין Tel Aviv Gay Vibe, שבאו לעשות את מה שהן עושות הכי טוב: להרים.

>> הלסביות הישראליות ירעידו את אירופה

>> תל אביב: העיר הכי גיי פרנדלית בעולם?

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה