>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

גייז על עוגה (צילום: Bob Thomas, Istock)
בקרוב בישראל? | צילום: Bob Thomas, Istock
החוג הגאה במפלגת העבודה, בשיתוף עם ח"כ דניאל בן-סימון הניחו אתמול (ג') על שולחן הכנסת את חוק ברית הזוגיות לבני אותו מין. החוק מבקש להכיר באופן פרטני בזוגיות גאה.

על ההצעה, אותה יזם היו"ר המשותף של החוג הגאה, דן סלייפר, חתמו כל חברי סיעת העבודה, למעט השר לשעבר ראלב מג'אדלה, כמו גם חברי כנסת מסיעות נוספות. ההצעה תעלה לוועדת השרים לענייני חקיקה, והיא צפויה "לזכות" להתנגדות מצד הממשלה.

הגיע הזמן לעגן את זכויות חברי הקהילה

דן סלייפר (צילום: ענר גלם)
"תגובה הולמת לדברי ההבל של אנסטסיה מיכאלי". דן סלייפר | צילום: ענר גלם
הצעת החוק תוצג היום בכינוס החירום של השדולה נגד הומופוביה וטרנספוביה בכנסת, אותה מכנסת היו"ר המשותפת של השדולה, ח"כ נינו אבסדזה (קדימה).

"הגיע הזמן שמדינת ישראל באמצעות חקיקה תעגן את זכויותיהם של אזרחיה בני ובנות הקהילה הגאה", אמר סלייפר. "על ישראל להצטרף אל שאר מדינות העולם המערבי, בהן זוגיות גאה מוכרת זה שנים, כנישואים, כברית זוגיות או כאיחוד אזרחי. זוהי גם תגובה הולמת לדברי ההבל של חברי הכנסת אנסטסיה מיכאלי ואורי אריאל נגד הציבור הלהט"בי".

ח"כ דניאל בן-סימון: "החלטתי להוביל את נושא שוויון הזכויות לקהילה הגאה מתוך מפלגת העבודה, כחלק ממחויבותי לערך השוויון, אשר הינו מרכזי בתפיסת העולם הסוציאל-דמוקרטית שמקדמת המפלגה. זוהי אחריותנו כלפי הציבור הלה"טבי ואנו, מפלגת העבודה, רואים עצמנו כחוד החנית במאבק זה על שוויון".

>> צפו: מאות מחברי קהילת הלהט"ב הפגינו נגד "גל ההסתה"

>> אנסטסיה בהלם: הומואים שעברו את גיל 40