מאות מחברי הקהילה הגאה התקבצו הלילה מחוץ למועדון "בר נוער" בו נרצחו שני בני אדם בפיגוע ירי לפני שלוש שנים. המפגינים ביקשו לעצור את "גל ההסתה" וההומופוביה המשתוללת לדבריהם. את ההפגנה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

מה שהביא את מנהיגי האגודה למען הלהט"ב וארגון הנוער הגאה היו גל של התבטאויות נגד הומואים ולסביות בתקשורת, ביניהם חברי הכנסת אנסטסיה מיכאלי ואורי אריאל.

"אנסטסיה מיכאלי ואורי אריאל הם רק הסימפטום לבעיה העמוקה, שהיא השנאה, הגזענות, והבורות", אמר ח"כ ניצן הורוביץ בהפגנה הערב. "ראש הממשלה ואנשיו הם חסרי בושה - הם משתמשים בקהילה הגאה כדי להראות בעולם עד כה ישראל ליברלית ונאורה, אבל כאן בארץ רומסים את זכויותיה ומאפשרים להסית נגדה. וההסתה הזו נגמרת בדם."

גם חברת הכנסת נינו אבסדזה מקדימה תקפה את הממשלה: "ראש הממשלה, שר החוץ והקואליציה צריכים להתבייש. הם מנהלים מדינה פטריאכלית כמו בימי הביניים".  

ח"כ הורוביץ הוסיף: "שלוש שנים עברו מאז הרצח בבר נוער. הרוצח נמלט, ואיננו יודעים מיהו. אבל אנחנו כן יודעים מי מלבה ללא הרף את השנאה, ומי מחבל במאמצים שלנו ליצור כאן חברה חופשית. הם לא מסתתרים, אלא מתפארים בדבריהם גם במחיר של שריפת כל חלקה טובה של הבנה וסובלנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק