שיא בלי גאווה: על פי בדיקה של חברת גוגל, ישראל הפכה לאחרונה לשיאנית העולם בחיפוש אחר "טיפולי המרה". לאור היקף התופעה, החליטה גוגל לשתף פעולה עם האגודה למען הלהט"ב וארגון חברותא, ויחד הם יצאו הבוקר עם קמפיין מיוחד להעלאת המודעות לסכנות הטמונות באותם "טיפולים". 

מטרת הסרטון היא לגנות כל טיפול שמטרתו שינוי הנטייה המינית, הנגשת מידע שכזה והעלאת מודעות בקרב להט"ב, משפחותיהם וכלל הציבור בישראל. בנוסף לקמפיין, שיופיע בימים הקרובים ברשתות החברתיות, החליטה גוגל שמהיום והלאה, כל מי שיחפש טיפולי המרה בישראל ייתקל במודעות שמקדמות את קווי הסיוע של האגודה למען הלהט"ב וחברותא - קו הקשב והמרכז למאבק בהמרה. 

"אחד מכל שלושה מהחברים בחברותא עבר 'טיפולי המרה'", מספר מנכ"ל חברותא נתנאל שלר. "אנחנו שמחים שסרטון העלאת המודעות שיצרנו עם Google והאגודה יגיע לציבור בישראל עם האמירה הברורה כי טיפולי המרה לא עובדים ואף מסוכנים. הקמפיין עולה ערב השקת המרכז למאבק בהמרה - מיזם ראשון מסוגו אשר מציע חלופה בריאה ואתית לפרקטיקה המסוכנת. המרכז יאגד את כל המשאבים של הקהילה הגאה בישראל למאמץ ממוקד להפסקת 'הטיפולים' האלה באמצעות כלים שפיתחנו בעמותה". 

גם מנכ"ל גוגל בישראל, ברק רגב, מחזק את הדברים. "גוגל תמיד הייתה בת ברית של הקהילה הגאה בארץ ובעולם", הוא אמר. "אני גאה במהלך שיצרנו עם האגודה וחברותא שיוכל להציל נפשות רבות. כל מי שיוצא מהארון, בין אם על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית צריך להתקבל באהבה וללא תנאים".

"'טיפולי המרה' הם התעללות נפשית ופיזית במסווה של טיפול נפשי", מסרה נורית שיין, יו"ר האגודה למען הלהט"ב. "כל גורמי המקצוע המובילים בארץ ובעולם כבר קבעו מזמן שמדובר בפרקטיקה מסוכנת ומניפולציה שנעשית על חשבון "המטופל" ומביאה לתופעות קשות של דיכאון ואובדנות. היום כבר ברור כי איסור ההתעללות הזו בחוק הוא עניין של דיני נפשות. עמדה זו אומצה בחקיקה בעשרות מדינות שונות בעולם ונמשיך להיאבק עד לסיום ההתעללות גם בישראל".