>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מצעד הגאווה בחדרה (צילום: דני זאק)
גל אוחובסקי סוגר מעגל. בתמונה עם דן ינוביץ, רכז פרויקט סולם להנצחה ותיעוד של קהילת הלהט"ב בישראל | צילום: דני זאק
אחרי מצעד הגאווה בחיפה ורגע לפני אירועי הגאווה בבאר-שבע, הגיעה הגאווה לראשונה גם לחדרה.

חדורי תחושת שליחות חלוצית יצאו ביום שישי כ-60 פעילי זכויות להט"ב למצעד הגאווה הראשון בחדרה. למרות המספר הצנוע של המשתתפים והעובדה שהמשטרה אישרה לצעוד רק על המדרכה – הנראות הציבורית והמסרים שקראו הפעילים, בעידודו של כותב שורות אלה שצעק אל תוך המגפון, בהחלט הדהדו באוזני העוברים והשבים, יושבי בתי הקפה, עורכי השופינג והמבקרים בקניון.
מצעד הגאווה בחדרה (צילום: דני זאק)
דעות שונות - גאווה אחת. התאים הגאים חוגגים | צילום: דני זאק

גל אוחובסקי סוגר מעגל

מדי פעם נשמעו קריאות גנאי, כאשר המשטרה שומרת על ערנות ודואגת להרחיק כל אדם כזה מהצועדים. הצועדים השיבו בסיסמאות הגאות ובצעידה בראש מורם. עם זאת, נציין לטובה את תושבי חדרה הרבים מאוד שפרגנו, מחאו כפיים, צפרו מהמכוניות וקראו קריאות תמיכה.

מצעד הגאווה בחדרה (צילום: דני זאק)
רישמו ביומן: 2 באוגוסט - מצעד הגאווה בירושלים | צילום: דני זאק

המצעד הסתיים בעצרת גאווה בפיאצה של חדרה, שם חגגו החלוצים והחלוצות הגאים את סיומו המוצלח של המצעד הראשון. לעצרת הגיע גם גל אוחובסקי, נשיא איגי – ארגון הנוער הגאה ואחד ממנהיגי הקהילה הגאה בכלל. בכך סגר אוחובסקי, יליד חדרה, מעגל של גאווה, כאשר הגיע לעצרת הגאווה הראשונה בתולדות עיר הולדתו.בין הצועדים גם התאים הגאים של המפלגות הגדולות, יניב ויצמן ופעילים נוספים.

מצעד הגאווה בחדרה (צילום: דני זאק)
שונים אך שווים: די לאפליה | צילום: דני זאק

הקהילה בחדרה בהחלט עשתה משהו גדול, ובשנה הבאה נקווה שהמצעד יילך ויגדל, ונצליח להוציא עוד ועוד אנשים מהבועה של איזור המרכז. ההזדמנות כבר בחמישי הקרוב: באירוע הגאווה בבאר שבע.

>> ירושלים: פעילי הבית הפתוח הפגינו מול פוטין

>> חודש הגאווה לא נגמר - אירועים ברחבי הארץ