רונה קוגן ראתה בסוף השבוע האחרון כתבה שעסקה בזוג טרנסג'נדרים ישראלי ששותפה בפייסבוק, בין התגובות לכך הייתה אחת של מי שהיא זיהתה כמדריך בסניף באר שבע של רשת הולמס פלייס. "גועל נפש" כתב המדריך בפשטות על שני טרנסג'נדרים שסיפרו על הזוגיות ביניהם.

אין תמונה

קוגן החליטה להציף את הסוגיה בפני רשת הולמס פלייס בתקווה שזו תנזוף במדריך, אך הופתעה מהתגובה שלהם. "תגובות בפייסבוק הן עניין חוקי בישראל, נישואין חד מיניים עדיין לא. לא תרצי שמישהו יתלונן במשטרה נגדך משום שאת תומכת במעשים לא חוקיים, נכון?", כתבה לה הרשת וגוננה על מעשיו של המדריך שיצא נגד אנשים שעשויים להיות מתאמנים במכון. 

גולש נוסף שכעס על התנהלות הרשת, קיבל מהם את התגובה הבאה: "כנראה שפאשיסטים שפוסלים תגובות ודעות יש בכל מקום. ומנויים שפוסלים רשת שלמה שאין לה קשר לתגובת העובד, מוטב שיעשו בדק בית רציני בינם לבין עצמם. אתם בושה למין האנושי כולו. עכשיו לפחות שתהיה לכם סיבה טובה להשמיץ ולבטל מנויים".

הולמס פלייס לילה קארי (צילום: ראובן שניידר)
אחד מסניפי הולמס פלייס | צילום: ראובן שניידר

מרשת הולמס פלייס נמסר בתגובה: "רשת הולמס פלייס רואה בחומרה רבה את הדברים שפורסמו בשמה ומתנגדת לתוכנם באופן מוחלט. הדברים אינם מייצגים את דעתה ועמדתה של רשת הולמס פלייס והיא מוקיעה אותם בחריפות. מיד לאחר שהדברים נודעו לרשת, הם מטופלים על ידה, מידית ובכל האמצעים. רשת הולמס פלייס מונה כ-80,000 חברי מועדונים ברחבי הארץ, מכל המגזרים באוכלוסייה, ללא קשר לדת, גזע  ומין. רשת הולמס פלייס מתנצלת בפני מי שנפגע, ותמשיך לתמוך בשיוויון זכויות לכל אדם, כפי שניכר מפעילויות הרשת בכל המועדונים".

יניב ויצמן, חבר מועצת העיר תל אביב-יפו ומחזיק תיק הקהילה הגאה: "אנו מברכים על התעשתותה של הנהלת 'הולמס פלייס' והתנצלותה, גם אם באיחור. עם זאת, התנצלות אינה מספיקה, ואנו מצפים שרשת 'הולמס פלייס' תעשה יותר מאשר תשלום מס שפתיים לתמיכה בשוויון זכויות. אנו מזמינים את הנהלת הרשת לפעול למען קהילת הטרנסג'נדרים, שהשנה אף עומדת בלב אירועי הגאווה של עיריית תל אביב, ולתרום לארגוני הטרנסג'נדרים. יותר מכך, אנו מזמינים את מנהלי ומאמני 'הולמס פלייס' לצעוד אתנו במצעד הגאווה".