>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מצעד הגאווה בירושלים (צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן)
צועדים בגאווה בירושלים | צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן

מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים ממשמש ובא, ולקראת האירוע שיחגוג עשור למצעד בבירה, הכריזו בבית הפתוח על פרויקט שפ"ע (שיפור פני העיר) בגרסה הגאה: חברי קהילת הלהט"ב וידידיה נקראים לתלות על חלונות בתיהם ובתי העסק שלהם את דגל הגאווה.

עשור למצעד הגאווה

"כולנו מכירים את ההרגשה המחממת כשאנו רואים דגל גאווה מתנוסס לו מחלון או מרפסת", אומרים בבית הפתוח. "לכן, אנו קוראים גם לכם לתלות דגלים ממרפסות בתיכם, חלונות ואפילו בבתי עסק".

לרגל המבצע הודיעו בבית הפתוח על מכירת דגלי גאווה במחיר מסובסד של 45 שקל במשך 11 הימים הקרובים.

מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים 2012 יחגוג השנה עשור לקיומו. הוא יתקיים ביום חמישי, ה-2 באוגוסט, בסמוך ליום השנה לפיגוע הירי בברנוער וכן בערב ט"ו באב. לרגל חגיגות העשור, חוזר המצעד למסלולו המקורי במרכז העיר, לאחר שבשנתיים האחרונות צעדו המפגינים ממרכז העיר לכנסת – שם התקיימה עצרת מחאה וזיכרון.

"בקיץ 2002, לפני עשר שנים בדיוק, צעד לראשונה מצעד הגאווה והסובלנות הירושלמי במרכזה של העיר", מסר הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בהודעה רשמית על המצעד. "מההתחלה לבש המצעד הירושלמי אופי ייחודי והצליח לשלב את אופיה הרבגוני של העיר ואת אופיה הרבגוני של הקהילה, ושילב בין הפן הפוליטי לבין הפן הפנים קהילתי, בהיותו מצעד ירושלמי אך גם ארצי".

>> ירושלים גאה להציג: צפו בסרט על מצעד הגאווה בבירה