>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מצעד הגאווה בבאר שבע (צילום: האגודה)
אירוע הגאווה בשנה שעברה. יוצאים מהאמפי לרחבה הגדולה | צילום: האגודה
למרות כל הספקולציות והפרסומים, בסניף באר שבע שבאגודה למען הלהט"ב דווקא מרוצים מההתפתחויות סביב אירועי הגאווה בעיר. אמנם, העירייה החליטה להסיר את חסותה מהאירוע, בעקבות הוויכוח אודות מיקום האירוע. אולם, התוצאה של אותו הוויכוח היא מקום גדול יותר, מרכזי יותר ובעל נראות ציבורית גדולה יותר – רחבת הכניסה למרכז הצעירים, ממש על רחוב הרצל, הרחוב הראשי של העיר העתיקה.

אירועי הגאווה בבאר שבע צפויים להתקיים בתחילת יולי. מדובר בהפקה בסדר גודל של כ-70 אלף שקל, שזוכה לתמיכה מגופים שונים, בהם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מועדון הפורום, איסתא מיוזיק ועסקים מקומיים.

בשנתיים האחרונות התקיים האירוע, תוך שהוא נהנה מחסות העירייה, באמפיתיאטרון של מרכז הצעירים. השנה החליטו באגודה לדרוש את העתקת מיקומו של האירוע לדשא הסמוך – הן בגלל השמש הקופחת והן בגלל שמדובר ברחבה גדולה יותר.

אלא שאז התברר שבמקום קיים צינור גז, ולכן מכבי האש אינם יכולים להעניק אישור לקיום האירוע בתנאים הללו. באגודה סירבו לחזור לאמפי הקטן והחם – מה שהוביל להסרת החסות של העירייה מהאירוע.

המוטו של האירוע: "הגאווה מחזקת את באר שבע"

התוצאה דווקא משמחת את פעילי הסניף הבאר שבעי של האגודה. "הקהילה כאן יוצאת המורווחת הגדולה מכל הסיפור", אומר יו"ר הסניף, ברק עטר. "האירוע יתקיים איפה שאנחנו רוצים, ב-5 ביולי, במקום אפילו הרבה יותר טוב מאיפה שרצינו – עם נראות ציבורית גדולה הרבה יותר.

"המוטו שלנו השנה הוא: 'הגאווה מחזקת את באר שבע', כי אנחנו חושבים שאנחנו מפיצים ערכים של סובלנות, רעות, ערבות הדדית, שוויון והכרת השונה. מלבד זאת, סניף האגודה נמצא בעיר העתיקה של באר שבע, ועצם קיומו של האירוע במקום הזה הוא חיזוק ברור של העיר מבחינה אנושית ותרבותית.

"העיר באר שבע זקוקה לאירועים תרבותיים, ססגוניים וערכיים כדי להפוך אותה למטרופולין חי ובועט, כפי שראש העיר שואף".

עיריית באר שבע: מכירים בזכותה של הקהילה לקיים את האירוע

כיוונים, החברה העירונית לתרבות הפנאי, מסרה בשם עיריית באר שבע: "בשנתיים האחרונות, לראשונה בתולדות העיר באר שבע, התקיים אירוע גאווה בסיוע העירייה, שניתן באמצעות החברה העירונית לתרבות הפנאי כיוונים. בשנתיים אלו התקיימו אירועים מכובדים לקהילה, אשר עמדו בסימן סובלנות ושוויון, לשביעות רצון חברי הקהילה.

"האירועים התקיימו למרות מחאתם של גורמים בעיר וחוסר שביעות רצון מצדם. בשני האירועים השתתפו נציגי החברה ושניהם עברו בהצלחה.

"השנה סירבו נציגי הקהילה לקיים את האירוע באותו פורמט שהונהג בהסכמה בשנתיים האחרונות. על כן, על מנת לסייע לקהילה בקיום האירוע, תיווכה חברת כיוונים בין נציגי הקהילה ובין מפיק מקצועי, הבקיא בהפקת אירועים, והוא יעמוד לרשותם ויסייע להם בארגון האירוע.

"עיריית באר שבע וחברת כיוונים מכירות בזכותה של הקהילה לערוך אירועים בעיר כמו כל קבוצה וכמו כל תושב".

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> אירועי הגאווה 2012 – כל העדכונים

>> אירועי הגאווה בפריפריה: מי צריך את זה?