>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מרלין מונרו (צילום: Michael Ochs Archives, GettyImages IL)
לא קיבלה את עצמה. מרלין מונרו | צילום: Michael Ochs Archives, GettyImages IL
הבלונד (המחומצן), הגוף המושלם והקול המפתה – כל אלה הפכו את מרלין מונרו לאחת הנשים המושכות בעולם ולסמל הסקס של כל הזמנים. כעת טוענת הסופרת לואיס באנר בספר חדש, כי הכוכבת ההוליוודית הייתה לסבית בהכחשה, שניהלה מערכות יחסים עם נשים ולא יכלה להתמודד עם זה.

בספרה: "מרלין: התשוקה והפרדוקס", טוענת באנר, כי על אף שהיו למרלין רומנים משמעותיים עם גברים ידועים, בהם כוכב הבייסבול ג'ו דימאג'יו, המחזאי ארתור מילר, הכוכב מרלון ברנדו, הבמאי אליה קזאן, האחים קנדי ואחרים, "כל חייה היא חשקה בנשים, וחששה כי היא לסבית בטבעה".

הייתה פמינסטית

באנר מסבירה את אותן סתירות עמן חיה מונרו במהלך חייה: כיצד יתכן כי הייתה לסמל הסקס וחלומם האירוטי של כל כך הרבה גברים, אך חשקה בנשים? כיצד יתכן כי התהדרה בגוף מושלם – אך סבלה מפגמים כה רבים בתוכה? מדוע לא יכלה לשאת ברחמה תינוק? "כל חייה שאלה את עצמה מרלין את השאלות הללו", מסבירה באנר.

האגדה והאגדה: מרלין מונרו בשמלה שחורה קטנה (צילום: Hulton Archive, GettyImages IL)
שיחקה בשתי הנבחרות | צילום: Hulton Archive, GettyImages IL

על אף הביקורת שמפנה באנר כלפי מונרו בקושי שלה לקבל את עצמה, מדגישה באנר כי במונרו, שנפטרה בשנת 1962 בהיותה בת 36 בלבד, ניתן לזהות סימנים פמיניסטיים. "היא בהחלט דאגה לעצמה ונקטה בצעדים משמעותיים בהפיכתה לשחקנית ולכוכבת. היא הייתה גאון ביצירת עצמה, הקימה חברת הפקות משל עצמה ונלחמה בבעלי ההון".

ספרה של באנר אינו הראשון שטוען כי כוכבת חמים וטעים שיחקה בשתי הנבחרות. רבים טוענים כי מונרו הודתה בעברה כי קיימה מפגשים מיניים עם נשים, ובהן עם ג'ואן קרופורד ומרלן דיטריך, כמו גם עם המורה שלה למשחק פאולה שטרסברג.

>> גייז, איך תשרדו את עולם הדייטים?

>> מצעד הדיוות הגאות

>> ממרקו עד בינבה: המצויירים שצריכים לצאת מהארון