הרב שמואל אליהו, חבר מועצת הרבנות הראשית, התארח הבוקר (חמישי) בתוכנית "נכון על הבוקר" אצל אילנה דיין בגלצ ודיבר על הסערה סביב ההחלטה להעניק לרב יעקב אריאל, השנוי במחלוקת, את פרס ישראל. במהלך הדיון על אמירותיו של הרב אריאל נגד הקהילה הגאה - דיין חלקה על דעתו והביאה כדוגמא את בנה שיצא מהארון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרב שמואל אליהו טען כי האמירות על כך שהרב פסול מלקבל את פרס ישראל, בעקבות אמירותיו השנויות במחלוקת – הן טרור: "יש פה, סליחה על המילה החריפה, 'טרור'. לוקחים אדם רב זכויות שאין מחלוקת על זה, ואומרים: 'אתה אמרת את דעתך ואתה פסול מלקבל את פרס ישראל'. זה דבר שהוא טרור - טרור דעות, טרור מחשבות, אנחנו נילחם בזה".

בתגובה דיין תקפה את דעותיו של הרב וחשפה כי היא בעצמה אמא לבן ששייך לקהילה הגאה: "אני אגיד לך מה זה טרור. טרור זה במשך שנים להגיד לאנשים כמו עידו, לאנשים כמו הבן שלי, לאנשים שבאים ואומרים: 'יש לי נטייה מסוימת אני יודע מי אני', טרור זה לבוא ולהגיד להם: אני אגיד לך מי אתה, אני אגיד לך מה אתה צריך להיות, אני אגיד לך איך אתה צריך לחיות, אני אגיד לך שלא תוכל לאמץ ילדים, אני אגיד לך שלא תוכל להקים משפחה, אני אגיד לך איך לנהל את החיים שלך - זה טרור".

בתגובה לדבריה אמר הרב: כי הוא אומר את דעתו לכל מי ששואל אותו ולכן זה לא טרור. הוא הוסיף כי הוא לא דיבר על בנה - אלא על הרב יעקב אריאל. "זאת זכותי, זו חובתי, זו אמונתי ואף אחד לא יגיד לי 'אתה תפעל לפי האמונה שלי'", הוסיף.

הרב אריאל עורר סערה כשהוחלט להעניק לו את פרס ישראל, לאחר שרבים התנגדו לכך בעקבות אמירות שנויות במחלוקת נגד הקהילה הגאה. בין היתר הרב אריאל כינה את חברי הקהילה "נכים".