פ', גבר בן 28 מתל אביב, המוכר למשטרה, נעצר בחשד שהתחזה באפליקציית "גריינדר" לאח בבית חולים בעיר ואיים על גבר אחר, גיי בארון, שיוציא אותו מהארון אם לא ישלם לו 30 אלף שקלים. 

השניים הכירו לפני כשלושה שבועות באפליקציה ואחרי התכתבות קצרה קבעו להיפגש בבית החולים בו כביכול עובד פ'. "אמרתי לו שהמשפחה שלי והחברים הקרובים אלי לא יודעים שאני הומו", סיפר הבוקר הקורבן ל-mako. 

פ' התחייב בפני מ' לשמור על דיסקרטיות וקבע לאסוף אותו ברכב ממרכז תל אביב. כשהגיע, סיפר למ' כי המפתח לדירה אינו ברשותו והוא נוסע לאסוף אותו מחבר אחר. במהלך הנסיעה, דרש לפתע פ' שישלם לו סכום כספי של 30 אלף שקלים במזומן, ואם לא יוציא אותו מהארון ויספר על נטייתו המינית למשפחתו ולחבריו. 

אילוסטרציה (צילום: ArtOlympic, Shutterstock)
אילוסטרציה | צילום: ArtOlympic, Shutterstock

מ' נלחץ מהאיומים של פ' והסביר כי אין לו סכום כסף כזה, אבל פ' לא התרשם מתחנוניו, עיקם לו את היד ודרש שוב את הכסף. הם ניגשו לכספומט בפרדס חנה, שם משך מ' 2,000 שקלים ומסר לסוחט, בזמן שזה ממשיך את מסכת האיומים, מקלל ומכה אותו בדרישה לקבל את יתרת הסכום. פ' הבהיר כי הוא מקורב לעבריינים ואם דרישותיו לא ייענו, ידאג שהם יפגעו בו. בנוסף, לקח הסוחט מידיו של מ' את תעודת הזהות שלו וסירב להחזיר אותה. 

"הוא הרים טלפון לאדם שהתחזה לעבריין, נתן לי לדבר איתו והוא אמר לי 'אל תשחק אתנו משחקים. זו ההזדמנות האחרונה שלך להביא את הכסף, אחרת נבוא לבית שלך'", סיפר מ' לחוקרי המשטרה. "הוא אמר לי שהם יבואו אליי הביתה ויחסלו אותי, שיפרקו את המשפחה שלי. הוא כתב בהודעה שמחר זו האופציה האחרונה שלי לשלם את הכסף. הוא כתב 'יא הומו כמה דקות והכל יגיע למשפחה הבטחתי לך את זה".

למרות החשש הכבד, מ' ניגש לתחנת משטרת "השכונות" בתל אביב והגיש תלונה נגד פ'. הסוחט נעצר והכחיש את כל החדשות נגדו, אך לרוע מזלו מצאו השוטרים בתחתוניו את תעודת הזהות של המתלונן, בנוסף לתיעוד ממצלמות האבטחה בכספומט בפרדס חנה, בו משך מ' כסף ומסר לידי פ'. 

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום נגד פ' לבית המשפט המחוזי בעיר, בגין עבירות של סחיטה באיומים. היא ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, מחשש שאם ישוחרר יסכן את המתלונן ויחזור על מעשיו.