אחרי שהושגו זכויות רבות לקהילה הגאה, מתרכזים כעת הומואים בפני המאבק החשוב והמשמעותי ביותר בשנים האחרונות.

מחר, יום שלישי, בשעה 20:30 ייערך במרכז הגאה בגן מאיר בתל-אביב כנס ראשון סביב המאבק, במטרה להציג לקהילה ולתומכיה את הדרישות, ולגבש ביחד את דרכי המאבק המשותף.

משה וגל (צילום: תומר ושחר צלמים)
התחילו את המאבק ברשת. משה לניאדו וגל פלג | צילום: תומר ושחר צלמים

במסמך שיצא מטעם מארגני הכנס, נכתב בין היתר כי "במשך שנים הוכחנו שיש בכוחנו לשנות את סדרי החשיבה הן של מקבלי ההחלטות במדינה והן בקרב הציבור הרחב. אנו נערכים בימים אלו לקראת השלב הבא – שוויון זכויות גם בתחום הפונדקאות".  

"זהו צעד מעשי ראשון שנוצר בעקבות הסרטון והעצומה", אומר משה לניאדו, שהעלה ביחד עם בן זוגו, גל פלג, את הנושא לכותרות בתחילת החודש.

השניים העלו לרשת סרטון יוטיוב שיצרו בעזרת מתנדבים, בנוסף לעצומה שקוראת להכרה בשוויון להורות של הומואים.

"הקמפיין הוויראלי זוכה להצלחה מרובה ועל העצומה חתמו עד היו 5,415 תומכים. אני שמח שיניב וייצמן לוקח את המושכות לידיים ומוביל את אחד המאבקים החשובים בקהילה. הוא מאוד מחובר ומגוייס וזה פשוט מצויין".

לניאדו מדגיש, כי "המטרה היא לתת רוח גבית לוועדה שדנה בנושא, ולשלוח מסר שאנחנו מחכים לתשובה חיובית, אוהדת ושיוויונית".

הסרטון שהעלו לניאדו ופלג לרשת

זוגות חד מיניים הושארו מחוץ לחוק

בשנת 1996 חוקק בישראל חוק הפונדקאות, על פיו זכאים כל גבר ואישה העומדים בקריטריונים מסוימים לטיפול בפונדקאות. זוגות חד מיניים הושארו מחוץ לחוק, ועל פי הקריטריונים של וועדת הפונדקאות אינם רשאים לקבל מענה.

היום, אחרי שמאות זוגות חד מיניים כבר עברו את תהליך הפונדקאות בהודו ובארה"ב והקימו משפחות לתפארת, החליטה הקהילה הגאה לצאת למאבק לשינוי החוק, במטרה לאפשר לאלפי זוגות נוספים את הזכות להקמת משפחה גאה באמצעות תהליך פונדקאות כאן במדינת ישראל.

אל משה וגל הצטרפו חבר מועצת עיריית תל-אביב – יפו, יניב ויצמן ובן זוגו, כפיר בנישו, ובעקבות הצטרפותם עלה מספר התומכים והמתנדבים. רבים מבקשים כעת לעלות מדרגה במאבק.

יניב ויצמן (צילום: ליאל בומברג )
"אחד המאבקים החשובים של הקהילה הגאה", יניב ויצמן | צילום: ליאל בומברג
"מדובר באחד המאבקים החשובים של הקהילה הגאה והזדמנות אדירה בקידום זכויות הקהילה ושוויון בכל הקשור להקמת משפחה בישראל.", אומר יניב ויצמן. "זהו מסר ברור שכולנו חייבים להעביר לוועדה שאמונה על בחינת הנושא כדי שיקבלו את ההחלטה הנכונה".

בנוסף ללניאדו ופלג וויצמן ובנישו, בכנס ביום שלישי צפוי להשתתף גם יואב ארד, שיספר את סיפורו האישי ויפרט על פנייתם שלו ושל בן זוגו, איתי פנקס, לבג"ץ. כמו כן, יסביר ארד על הוועדה שקמה בעקבות פנייתם זו.

בנוסף ישתתפו גם: אייל ליברמן, נציג חברותא (ארגון של הומואים דתיים), שיסביר על הצד של ההומואים הדתיים התומכים במאבק;  גלעד לובינסקי  מחוש"ן (חינוך ושינוי), שיסביר על הצדדים המשפטיים; דורון ממט, שייסד את חברת תמוז פונדקאות, ואירית רוזנבלום מארגון משפחה חדשה.

הציבור הרחב מוזמן להגיע ביום שלישי, 22 בנובמבר, בשעה 20:30 למרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב.

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?