לאחר פרסום רשימת החמישים של הקהילה הגאה, שתרמו לקהילה בשנה החולפת, הגיע הזמן לסמן את הגאים שהולכים לעשות לנו את השנה הבאה.

ליאור חלבי (צילום: תומר ושחר צלמים)
ליאור חלבי | צילום: תומר ושחר צלמים

ליאור חלבי: העתיד שלנו בכנסת

תחום: פוליטיקה

ביו גאווה: ליאור חלבי, בן 29, בעל תואר ראשון בניהול ובתקשורת משמש בשנה האחרונה כעוזר פרלמנטרי  גאה של חברת הכנסת נינו אבסדזה. 

אייך הייתה 2011: חלבי היה בין היוזמים הנלהבים בהקמתה של השדולה הפרלמנטרית למאבק בהומופוביה וטרנספוביה לפני כחצי שנה. המטרות העיקריות של השדולה הן להגיב באופן מיידי לאירועים או אמירות הומופוביות ולהעלות לשיח הציבורי במהלך כל ימות השנה סוגיות הקשורות לקהילה הלהט"בית.

בין ההישגים של השדולה עד כה ניתן למנות את הפסקת עבודתו של מנחם בן בקשת לאחר שהתבטא באופן הומופובי.

השדולה הפרלמנטרית מהווה ייצוג ופלטפורמה קבועה לקהילה הגאה בכנסת ישראל, ובכך מחזקת את הכוח של הקהילה הגאה באחת הזירות החשובות ביותר- הזירה הפוליטית.

איחולי המערכת ל2012: אנחנו בטוחים שליאור רק בתחילת דרכו הפוליטית. אם זה מה שהוא עשה כבר לאחר פחות משנה של עבודה, אין לנו ספק שבשנה הבאה יהיה שינוי חיובי במצבה של הקהילה הגאה במפלגת קדימה ובכנסת ישראל.

עידן מטלון: מפיק של קליפסינג

תחום: תרבות ומוזיקה

ביו-גאווה:  בן 23, גר בתל אביב, עוסק בחינוך בלתי פורמלי בבת ים. במשך שמונה השנים האחרונות התחביב העיקרי של עידן הוא הפקת פרויקטים אישיים של קליפים ב-youtube.

עידן מטלון (צילום: בן צביק)
עידן מטלון | צילום: בן צביק

אייך הייתה 2011: בחודש אפריל האחרון הוציא עידן קליפ היסטרי עם מוזיקה של דנה אינטרנשיונל. הקליפ קיבל חיבוק חם על ידי הקהילה הגאה, שאימצה את העבודה של עידן ונתנה לו פוש רציני להמשיך ולייצר קליפים מקוריים נוספים.

במהלך שמונה החודשים האחרונים עשה עידן פרויקט של שגרירים צעירים, קליפ של MTV ועוד. לפני חודשיים הוא הוציא קליפ שבו הוא מתאר באופן אישי את תהליך היציאה שלו מהארון, בסגנון IT GETS BETTER האמריקאי.

קליפ זה זכה לתגובות מפרגנות, ואפילו לשינוי עמדות של בני נוער שהיו הומופובים. אין ספק שעידן מביא משהו קצת אחר לתחום של הקליפים שבינתיים אולי קצת חסר בארץ.

איחולי המערכת ל2012: הפריצה הגדולה של עידן השנה היא רק ההתחלה. אנחנו בטוחים שהוא ימשיך ליצור חומרים מקוריים שישפיעו על הקהילה והחברה בכלל. הופעה עם בריטני בסיבוב הופעות הבא שלה נראה לי מאסט.

שרה ווייל (צילום: תומר ושחר צלמים)
שרה וייל | צילום: תומר ושחר צלמים
שרה וייל: מפגשי נשים

תחום: קהילה ובילוי

ביו גאווה: בת 28, סטודנטית לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בתחום של פילוסופיה כללית. עשתה עלייה לארץ מארה"ב מטעמים ציונים לפני שש שנים, והשאירה את כל משפחתה שם. שרה היא בין היוזמות להפיכת הפעילות של בת קול לארגון בין לאומי ללסביות יהודיות בכל רחבי העולם.

אייך הייתה 2011: לפני שהוקם המקווה בר וליין היוניברה החל לפעול, הרגישה שרה שלקהילה הלהט"בית בירושלים אין שום מקום בו חבריה יכולים להיפגש ולהכיר זה את זה.

התחושה הייתה שחייבים לנסוע לתל אביב בשביל לצאת וגם אם כבר נוסעים לתל אביב זה סוג בילוי אחר ששונה מאופי הבילוי שחיפשה. תחושות אלו עוררו את שרה לפעול והיא החלה לארגן מפגשים של Woman gathering אחת לשלושה שבועות - כל פעם במקום אחר.

המפגשים הללו פונים בעיקר לנשים באשר הן, כאשר הדגש הוא לא המוזיקה והריקודים אלא בעיקר על היכרות ויציאת מפגש אינטימי.

איחולי המערכת ל2012: אנחנו מאחלים לשרה שכמות הנשים המגיעות למפגשים רק תגדל, ושהקהילה בירושלים תמשיך להיבנות ולהתחזק. מי יודע, אולי ההגירה השלילית תיפסק לגמרי?

תהילה גולדברג (צילום: תומר ושחר צלמים)
תהילה גולדברג | צילום: תומר ושחר צלמים
תהילה גולדברג: ליין לנשים אחרות

תחום: בילוי

ביו גאווה: בת 32, לסבית, גרה במושב טל-שחר שבשפלה, מעצבת גרפית וגננת אנטרופוסופית, המלמדת גם מתמטיקה . גולדברג מתנדבת בחוש"ן ובשב"ל וחברת ועד במניין הגאה.

אייך הייתה 2011תהילה החלה להפיק את ליין מסיבות הנשים "ג'ינג'יס חנה" בקיץ האחרון. הליין מציב אלטרנטיבה למסיבות הנשים הקיימות, ופונה לקהל נשים שפחות מוצא את עצמו במסיבות הגדול, אלה שאוהבות מסיבות יותר אינטימיות.

ב-'גינג'ס חנה' אין מוזיקת טראש, המוזיקה היא בעיקר מוזיקה איכותית ומגוונת. מחירי הכניסה הם מחירים המתאימים ללסבית הממוצעת, הליין מתחיל ומסתיים בשעה מוקדמת יחסית, ולכן הוא אפשרי גם לאמהות ובכלל לנשים מבוגרות יותר.

איחולי המערכת ל2012: אנחנו מקווים שהליין המגניב ירחיב את פעילותו ושנשים רבות, אמהות ותיקות וצעירות יידעו שגם להן יש מקום לבלות בו.

זהורית שורק וגידי גורנברג: גאווה דתית

תחום: קהילה

ביו גאווה: גידי גורנברג הוא רכז הקבוצות הדתיות באיגי וחבר בוועד המנהל של 'חברותא', זהורית שורק היא חברה ופעילה וותיקה בארגון 'בת קול'. שניהם שותפים בהקמה של המניין הגאה והם מכהנים גם כחברים בוועד המנהל של המניין.

אייך הייתה 2011: גידי וזהורית עמלו רבות בשנה האחרונה בכדי להגדיל את הפעילות של ה-'מניין הגאה', הפועל ברוח הלכתית שוויונית. המניין ערך תפילות באירועים מיוחדים בהם, חנוכה, פורים, ימי הסליחות ועוד.

בשנה האחרונה אף נערכה לראשונה 'שבת קהילה דתית' כמו גם סיור סליחות וזאת בד בבד עם הגדלת מספר המתפללים. שיא הפעילות של המניין הגאה היה בתפילות יום הכיפורים המושכות קהל של כארבע מאות איש.

גידי גורנברג (צילום: תומר ושחר צלמים)
גידי גורנברג | צילום: תומר ושחר צלמים

איחולי המערכת ל2012: אנחנו מאמינים בשנה הקרובה ימצאו חברי הקהילה, דתיים, דתל"שים, אתאיסטיים ומסורתיים ובכלל כל מי שחשקו נפשו בית במניין הגאה. אנחנו אף מקווים שאולי זו תהייה השנה בה ירחיב המניין הגאה את הפעילות שלו למועדים וזמנים נוספים.

זהורית שורק (צילום: תומר ושחר צלמים)
זהורית שורק | צילום: תומר ושחר צלמים
עומרי חיון: פרז הילטון הישראלי

תחום- בידור

ביו גאווה- עומרי, בן 20 מתל אביב כתב רכילות ובידור, עבד ככתב במעריב, חדשות הבידור, תפוז ונענע 10. לפני שנה וחצי עומרי יצא מהארון בשידור חי בתכנית הבוקר של ערוץ 2.

אייך הייתה 2011? בחצי השנה האחרונה החל עומרי להתערבב בקהילה הגאה: הוא השתתף בקמפיין של 'שווה להיות גאה' ולקח חלק משמעותי בהפקה של הסרטון "אחרי כל לילה מגיע יום" שהופק לאחר כמה מקרי התאבדויות בקהילה. גם ההשתתפות שלו בקמפיין 'אהבה ראשונה' בסלקום בו סיפר על היציאה מהארון ועל הזוגיות הגאה שלו זיכתה אותו בתגובות חיוביות.

עומרי חיון (צילום: בן צביק)
עומרי חיון | צילום: בן צביק

איחולי המערכת ל2012: עומרי עזב את נענע 10 ופתח את אתר הרכילות העצמאי הראשון. לאור הצלחותיו לזעזע לא אחת את עולם הבידור, נראה שיש לנו "פרז הילטון" משלנו.

>> היכל הקהילה: חמישים הגאים של הקהילה הגאה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה