גאווה זה גם לדעת להעניק: לפני יומיים הגיעו חברי הקהילה הגאה מראשון לציון לשטח צבאי במרכז הארץ וחילקו לחיילים מוצרי מזון ושתיה, וחבילות שי ענקיות הכוללות בתוכן חטיפים מלוחים ומתוקים, שוקולדים, עוגות ועוגיות, ממתקים, ערכות קפה ותה, פירות ושימורים.

ואם כל זה לא מספיק, נכנסו החברים לתוך השטח הצבאי בהפתעה עם ערימות של מגשי פיצה חמה וטריה, ארגזים של שתיה קלה וחבילות של קוביות קרח צוננות. בתוך החבילות הוכנס גם שי קטן וצנוע - דגל גאווה - והחיילים הביעו התלהבות רבה מהמתנה המקורית.

הקהילה הגאה שלחה חבילות שי לצה"ל

את המבצע יזם שימי שרון, פעיל הקהילה הגאה בראשון לציון, והוציא לפועל יחד עם ענבל יעיש, תושבת העיר, ובסיועם והרתמותם של בני ובנות הנוער מהקהילה הגאה. המבצע כלל גיוס תרומות לרכישת מצרכים ומוצרים, הנוער הגאה בראשון לציון ערך גיוס תרומות לחיילים ושרון הפתיע את הנערים והנערות כאשר הודיע להם שאת הסכום שיגייסו עבור חיילי צה"ל הוא יכפיל מכיסו פי שלושה.

"בשיאה של המתקפה על ישראל, על חיילי צה"ל ועל תושבי העיר שלנו, זכו 180 מחיילינו בסוללת כיפת ברזל באיזור להפתעה מרגשת מהנוער הגאה, ממני, ומחבריי מהקהילה הגאה", כתב שרון בעמוד הפייסבוק שלו. "הילדים המתוקים האלה הרימו מבצע משלהם, שבמהלכו גייסו כספים ותרומות (גילוי נאות: עשיתי איתם תחרות מי מגייס הכי הרבה והבטחתי להם שכל סכום שיגייסו - אני אכפיל פי 3, אני מניח שהצליח להם כי חסמו לי את כרטיס האשראי...). חם מאוד ואי אפשר לשתות בחום הזה שתיה חמה, ובשטח אין מקרר (ובינינו פיצה הרבה יותר טעימה מלוף...). הילדים האלה של העיר שלנו, השקיעו מזמנם, ותרמו מדמי הכיס שלהם כדי לשמח ולעשות טוב לחיילינו. חברי הקהילה הגאה הבוגרים התגייסו אף הם ותרמו הסעות, סיוע באריזה ובתפעול השוטף".

הקהילה הגאה שלחה חבילות שי לצה"ל

"אני רוצה לומר תודה לחיילי צה"ל ששומרים עלינו - מי יתן ותחזרו הביתה בשלום ושלא נדע מלחמות לעולם. תודה לחברי המדהימים שעזרו לי להרים את הפרוייקט המאתגר הזה. יאיר, יותם, יגל, ענבל יעיש, אבישי בראשי וזיו דבשתני - אני גאה בכם כל כך. מעומק הלב והנשמה. ולכם התושבים, האנשים הטובים והחברים בפייסבוק, תודה על האהבה הבלתי פוסקת, על הפירגון ועל התמיכה העצומה".

בנוסף, ניצל שרון את המעמד כדי לפנות לראש עיריית ראשון לציון, מר דב צור, לקראת ציון יום הגאווה שעורך הנוער הגאה בראשון לציון בעוד כעשרה ימים, וקרא לראש העיר לברך את בני ובנות הקהילה הגאה בעמוד הפייסבוק של העירייה כאות להערכתו על הפעילות שלהם: "עיריית תל-אביב מאירה את בניין העירייה בצבעי הגאווה, באשדוד לפני כשבועיים הונף דגל גאווה על התורן ברחבת העירייה, ואני קורא לך מעל במה זו להביע את תמיכתך בקהילה הגאה בעיר, ובנוער הגאה בפרט. קולך מעולם לא נשמע על אף שהיו לך המון הזדמנויות להשמיע, ואת דעתך האישית אתה פשוט לא אומר, גם לא בעיתון או בעמוד האישי שלך בפייסבוק. זה הזמן, זו ההזדמנות".

הקהילה הגאה שלחה חבילות שי לצה"ל

עוד ב-mako גאווה: