חיי הנישואים של שילה ויינברג היו על פניו שגרתיים לחלוטין: היא התחתנה והביאה לעולם שני ילדים, אבל למרות האהבה הגדולה שהייתה לה כלפי בת זוגה, היא הבינה כבר בשלב מאוד מוקדם בחייה שהמגדר אליו היא משתייכת הוא לא נכון עבורה.

לצד ההתמודדות שלה עם חוסר ההתאמה בין הנפש לגוף, חברתה לחיים, לה הייתה נשואה במשך 35 שנים, חלתה במחלה קשה והלכה לעולמה. שנה לאחר האובדן הגדול, שילה החליטה לעשות מעשה ולהגשים את חלומה הגדול - הליך להתאמה מגדרית. היום (רביעי), כשהיא כבר שלמה ובטוחה במיניות שלה, היא הגיעה להתארח ב"גלית ויואב" כדי לשתף בתהליך הארוך שעברה.

"בגיל 8 או 9 הרגשתי שמשהו לא עובד נכון בגוף", שיתפה שילה וסיפרה מה סייע לה לקבל את ההחלטה שהליך רפואי הוא הנכון ביותר עבורה. "גדלתי בעפולה בתקופה שאף אחד לא ידע שניתוח מהסוג הזה באמת קיים. בגיל 14 קראתי כתבה באחד העיתונים על דנה אינטרנשיונל ואמרתי לעצמי: 'וואו, אני לא לבד בעולם'". 

שילה המשיכה וסיפרה על נקודת השבר שלאחריה כבר לא הייתה מסוגלת להסתיר מבת זוגה את מה שהיא מרגישה עמוק בפנים. "קיוויתי שהנישואים יעשו לי תהליך של המרה וגיליתי שלא כך זה עובד", אמרה. "רעייתי ידעה על הכל. סיפרתי לה 7 שנים אחרי שנישאנו וחיינו 35 שנים ביחד. היינו בבלגיה והרגשתי שאו שאני קופצת מהגג או שאני מספרת. אמרתי לה 'אני רוצה להיות כמו דנה אינטרנשיונל' ואז נפל לה האסימון". 

ויינברג המשיכה וסיפרה שלמרות הגילוי המפתיע, הן החליטו להישאר יחד. "היא הופתעה, אבל הקשר שלנו היה מספיק הדוק והיא הבינה שאלה התנאים שלי", נזכרה. "כיבדתי אותה ואהבתי אותה מאוד. חיינו ביחד גם אחרי שהילדים עזבו את הקן, עד שהיא נפטרה מסרטן בספטמבר 2017".

כמעט שנה אחרי פטירתה של זוגתה, החליטה שילה להתחיל את ההליך עליו חלמה כל חייה. "תקופת המחלה הייתה מאוד קיצונית עבורי. אמרתי לעצמי שלהתחיל עוד מערכת יחסים כגבר זה לא מתאים לי, והחלטתי שזהו", סיפרה ויינברג. "עשיתי טבלת יתרונות חסרונות והחסרונות הגיעו מפה עד קהיר". 

איך הילדים הגיבו לבשורה? 
"למזלי, סיפרתי להם אבל שום דבר לא קרה. כשיצאתי מהארון אחרי שרעייתי נפטרה היה כעס ולא פשוט. אני מורידה בפניהם את הכובע כי הם עשו את המיטב כדי להכיל אותי".

מה את עושה בימים אלה?
"היום אני בזוגיות עם מישהי שיש לה שני ילדים, אנחנו חיות שלוש שנים ביחד בטבעון".