שלוש טרנסג'נדריות הותקפו הלילה, סמוך לשעה 4:00, כאשר ישבו בבית מקומי בקריית חיים. מבדיקה ראשונית עולה כי לצדן ישבו באותה עת שני גברים ושתי נשים אשר הפצירו בהן לשתוק והעירו להן הערות.

על פי עדותה של רוני קלמן, אחת הטרנסיות שנכחה באירוע, הדברים התלקחו במהרה, לאחר שאחת הנשים קראה לעברן "סתום את הפה יא קוקסינל" אז החלו שני הצדדים בחילופי מהלומות שהסלימו על להעפת כיסאות.

 "כל המקום עמד על הרגליים ואף אחד לא ממש הבין מה קורה", משחזרת רוני. בשלב מסוים קמה תמירה בירן לעזרת חברותיה, אך משעשתה כן, הושלכה לעברה כוס זכוכית שפצעה את עינה. עובדי המקום הזמינו במהירות אמבולנס ומשטרה, אך עד שאלו הגיעו הספיקה החבורה האלימה להיעלם מהמקום. רוני קלמן מספרת כי עובדי בית הקפה נהגו איתן בנעימות וניסו לעזור ככל הניתן, וכך גם כוחות מד"א והמשטרה שהבטיחה כי הנושא יטופל.

אלישע אלכסנדר, מנכ"ל ארגון מעברים, אומר ש"קשה מאוד לעכל, אנו מקווים שהיא תחלים מהר. ושלא יגרם לה נזק בלתי הפיך. תגובת המשטרה והסביבה לאלימות הנוראית הזו הייתה תגובה ראויה וטובה, ומעידה על השינוי החיובי בחברה. לכן זה כל כך מצער לקבל חדשות כאלה, ועוד רגע לפני חגיגות מצעד הגאווה בסימן טרנס. אני לא מבין את זה - איך בני אדם יכולים להיות כה אלימים ולפעמים יש ממש תחושת חוסר אונים. אבל עלינו לזכור שאנחנו לא לבד עם זה. ויש אנשים רבים שתומכים בנו, ובזכות הבסיסית של חיים ללא פחד וללא אלימות".

ד"ר גיל פישהוף, רכז מרכז ניר כץ ז"ל למאבק בלהטבופוביה, אותו הקימה האגודה למען הלט"ב, מספר כי נתוני המרכז מראים כי הקהילה הטרנסג'נדרית חשופה לאירועי שנאה ואפליה יותר מכל קבוצה אחרת בקהילה הגאה וכי מקרי הפגיעה והתקיפה כלפי טרנסג'נדרים הם חמורים. "מרכז ניר כץ ז"ל מסייע לפונים אליו במישורים רבים ובהם סיוע ביצירת הקשר עם המשטרה, והגשת תלונה, תמיכה וייעוץ משפטי במקרה הצורך. אנו מזמינים את כל מי שנפגע לדווח אונליין באתר האגודה למען הלהט"ב".