שלוש שנים אחרי מותו הטרגי של אמיר פרישר גוטמן ז"ל, נפתחה השבוע הקליניקה למשפחה הגאה המנציחה את שמו. הקליניקה, שפתיחתה היא פרי יוזמה של האגודה למען הלהט"ב עם עמותת "לנצח נשאר" להנצחת פועלו ומורשתו של אמיר, תספק מעטפת של ייעוץ ותמיכה מקצועיים בכל מערך החיים של משפחות גאות. הקליניקה הממוקמת בת"א תציע שירותי טיפול רגשי, ייעוץ משפטי וגישור במחירי עלות ותספק שירותים בפריסה ארצית באמצעות צוות מטפלים, מגשרים ועורכי דין הפרוסים בכל הארץ ומקצועיים בתחום.

"אמיר ואני חווינו את האפליה על בשרנו כשעברנו את הליך הפונדקאות בחו"ל", מספר ינאי פרישר גוטמן. "זה היה הליך מפרך ויקר ובסופו הבאנו את רוי האהוב לעולם. המטרה שלנו היא לממש את הצוואה של אמיר ולספק לכל אחד ואחת מענה שיעזור להתגבר על הקושי ולממש את הזכות הבסיסית להקים משפחה ולהיות הורים. התקווה והמאבק של אמיר למען שוויון זכויות אמיתי מלווה אותי ואני מקווה כי פתיחת הקליניקה תהיה אבן דרך חשובה בדרך לשוויון". 

הקליניקה למשפחה הגאה ע"ש אמיר פרישר גוטמן (צילום: האגודה למען הלהט"ב)
הקליניקה למשפחה הגאה ע"ש אמיר פרישר גוטמן | צילום: האגודה למען הלהט"ב

"זוגות ומשפחות גאות סובלות מאפליה חוקתית ובירוקרטית בלתי נתפסת, שמובילה לאתגרים וקשיים רבים עבורם. הקליניקה באה למלא את הוואקום שהותירה המדינה", מסבירה יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר. "כאמא לסבית בעצמי אני חווה ומכירה את הצרכים הרבים למשפחות גאות, שנותרות ללא מענה מתאים מהרשויות. אני גאה ומאמינה בשיתוף הפעולה המרגש עם משפחתו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל, שחווה את האפליה בחייו ונאבק למען הזכויות של כל להט"ב. אנחנו כאן כדי לספק לכל אחד ואחת מענים ולממש את תקוותו של אמיר לשוויון זכויות אמיתי". 

לפרטים נוספים, ניתן לפנות דרך האתר או בטל׳ 03-6205590