>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
טהוניה רובל כבר תומכת
סרטון חדש שעלה אתמול לרשת, מציג שורה ארוכה של ידוענים העונים על השאלה "למה הם תומכים בברית הזוגיות?". התשובות של המפורסמים מגוונות ומתארות את כלל קבוצות האוכלוסיה שאמורות ליהנות מהחוק החדש, במידה ויעבור.

בין הידוענים המופיעים בסרטון ניתן לראות את בר רפאלי, גלית גוטמן, אביעד קיסוס, צביקה הדר, אסתי גינזבורג, גיא זוארץ, צופית גרנט, אסתי זקהיים, אורי פפר, טהוניה רובל, רני רהב, עברי לידר, חנוך דאום, אורנה בנאי, גל אוחובסקי, יורם ארבל, ירון ברובינסקי, ולדימיר פרידמן, יבגניה דודינה ויעל בר זוהר.

את הקהילה הגאה מייצגים בסרטון אביעד קיסוס שעונה "כי גם אני חולם למצוא חתן", גל אוחובסקי שכבר מצא חתן ואומר "כי אני בן אדם נשוי והגיע הזמן לרשום אותי", אורנה בנאי שעונה "כי אמא שלי נורא תשמח" ועברי לידר שמזכיר "כי יש לנו הזדמנות היסטורית לעשות שינוי".

הסרטון מסתיים במסר "כי הגיע הזמן" ומציג את הידוענים מחזיקים שלט עליו מצויר לב וכתוב "שמים לב לברית הזוגיות".

בדרך לנישואים אזרחיים בישראל?

השלט המופיע בסרטון מעטר גם את עמודי הפייסבוק של שרי מפלגת "יש עתיד" בראשם שר האוצר יאיר לפיד, שרת הבריאות יעל גרמן ושר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי, והוא חלק מקמפיין שלם ברשתות החברתיות הקורא להבעת תמיכה בהצעת החוק על ידי הוספת לב 3> לסטטוסים ולתגובות.

הצעת חוק "ברית הזוגיות האזרחית" שהוגשה על ידי מפלגת יש עתיד, נועדה לאפשר לזוגות שאינם יכולים לבוא בברית הנישואים הדתית להינשא באופן אזרחי. הצעת החוק גובשה על ידי חברות הכנסת עליזה לביא ורות קלדרון והשרה יעל גרמן.

"מטרתה של הצעת חוק 'ברית הזוגיות' היא לאפשר, לכל מי שחפץ בכך, לקיים חיי משפחה במסגרת משפטית אזרחית מוכרת על פי חוק", מסבירים מנסחיה. "הצעת החוק יוצרת מוסד משפטי אזרחי חדש במדינת ישראל שיתקיים לצד מוסד הנישואין, מבלי לפגוע במעמדם או באופיים של הנישואין והגירושין הדתיים".

ההצבעה על הצעת החוק אמורה להתקיים בחודש הבא, אך לא ידוע כיצד תעבור, לאחר ששרי מפלגת "יש עתיד" התנגדו בתחילת החודש להצעת חוק דומה שיזמה חברת הכנסת סתיו שפיר.