עשרות חברות הייטק בישראל כבר מציעות מגוון הטבות שונות לעובדים מקהילת הלהט"ב, כשהמרכזית והגדולה שבהן היא סיוע כספי בהליכי פונדקאות בחו"ל. החל מהיום (שני), לרשימת ההטבות הזו מצטרפת הטבה ייחודית שיזמה ענקית הפיננסים האמריקאית "אינטואיט" (Intuit), בתקווה שתהפוך לנחלת הכלל בתעשיית ההייטק ובמקומות עבודה בכלל. 

מעתה, עובדי החברה ברחבי העולם ובפרט בישראל, יזכו להחזר כספי של עד 150,000 שקלים על טיפולים להתאמה מגדרית, במסגרת ביטוח הבריאות הפרטי המוענק להם, לבני ובנות זוגם ולילדיהם עד גיל 25. במסגרת הביטוח של חברת "מנורה", עובדי החברה מקבלים החזרים על רפואת שיניים, חיסונים, התייעצות עם מומחים, בדיקות רפואיות מלאות לרבות בדיקות קורונה, טיפולים למניעת סרטן ובדיקות ראייה. ההטבה החדשה גובשה בחברה העולמית, מתוך מטרה לתת מענה הולם לצורכיהם של עובדי החברה, ולהדגיש שבמקום העבודה, כמו בכל מרחב ציבורי אחר, כולם זכאים ליחס מכבד ושוויוני. 

"ההטבה קיימת במספר מרכזים של החברה בעולם, המגמה היא להרחיב לכלל המרכזים. אנחנו גאים מאד שהצלחנו לקבל אישור עבור ההטבה גם למרכז הישראלי. זו פריצת דרך חשובה עבורנו ועבור החברה הישראלית כולה", אומרת רונית בן-בסט רום, מובילת משאבי אנוש ב"אינטואיט" ישראל, בשיחה עם mako. "אינטואיט חורטת על דגלה לדאוג לעובדיה ולספק להם את ההטבות המובילות בתחומן בארץ ובעולם. אני מקווה שחברות רבות נוספות יאמצו את ההטבה החשובה הזו במהרה, ועד אז, נמשיך לשאוף למצוינות בכל תחומי העשייה ובכל התחומים של רווחת העובדים שלנו". 

עובדי חברת אינטואיט במצעד הגאווה (צילום: אינטואיט, יחסי ציבור)
צילום: אינטואיט, יחסי ציבור

החברה האמריקאית, שפתרונותיה הטכנולוגיים משפרים את ההתנהלות הפיננסית של עסקים ואנשים פרטיים ברחבי העולם, נוסדה בשנת 1983 ומעסיקה קרוב ל-10,000 עובדים ב-11 מדינות. החברה הישראלית, שהחלה את דרכה ב-2014, מעסיקה כ-220 עובדים ונחשבת למרכז הפיתוח השני של החברה מחוץ לארצות הברית. את המטה הראשי של החברה האפשר למצוא בקמפוס הסמוך למשרדים הראשיים של גוגל בקליפורניה. 

אינטואיט נחשבת לאחת החברות הבולטות והמובילות בתעשיית ההיי-טק העולמית בדאגה ותמיכה בעובדיה, בלי קשר למגדר או לנטייה המינית שלהם. בתחילת השנה, אירחה החברה את כנס הטרנסנג'נדרים הראשון, שהיה גם אחד הראשונים מסוגו בעמק הסיליקון. הכנס כלל סיפורים אישיים ופאנלים שונים, שחקרו חוויות אישיות של כמה מעובדי החברה הטרנסג'נדרים והמנהלים שלהם. הכנס נועד להעצמת עובדי החברה הטרנסג'נדרים, קידום טרנסג'נדרים בחברות טכנולוגיה ובחברה האמריקאית בכלל. 

לפני כשבועיים, שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים איציק שמולי ושר המשפטים, אבי ניסנקורן, הודיעו על הקמת צוות בין-משרדי לסיוע ומתן מענה לקהילה הטרנסית. המינוי הראשון מסוגו יבחן את הקשיים ואת נקודות המפגש של אוכלוסיית הטרנסג'נדרים בישראל עם משרדי הממשלה. הצוות יציע פתרונות ומענה למכלול אתגרי השגרה שחווה קהילה זו בכל סוגיות החיים. בראש הצוות יעמדו המשנה ליועמ"ש דינה זילבר, והמשנה למנכ"ל משרד העבודה והרווחה אבי מוטולה. הצוות יכלול גם גורמי מקצוע בכירים ממשרדי המשפטים, הבריאות, הרווחה, החינוך ומשרדי ממשלה נוספים. מסקנות הצוות יוגשו לשרים בתוך ארבעה חודשים.