>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

בורגר ראנץ' דיזינגוף (צילום: מתוך אתר הבית של הבורגר ראנץ')
ראנץ' ספרדי ולא הומופובי בשבילי | צילום: מתוך אתר הבית של הבורגר ראנץ'

נראה כי גם במקומות בהם הומואים ולסביות מחוץ לארון הם לא מראה נדיר בנוף הציבורי, עשוי הציבור להיתקל בשנאה והומופוביה. כזה הוא המקרה של אישה לסבית שפנתה בסוף השבוע ל-mako גאווה לאחר שסעדה הלקוחה בסניף הבורגראנץ' שבדיזנגוף סנטר בתל אביב, היא נתקלה, לדבריה, בעובד שקילל והסית נגד הומואים, תוך שהוא מקבל גיבוי ממנהל הסניף. ברשת בורגראנץ' מסרו כי השעו את העובד וזימנו אותו לשימוע.

"בעודי אוכלת בבורגר ראנץ' בדיזנגוף סנטר, עברו ליד הסניף שני הומואים", סיפרה הלקוחה. "אחד העובדים שעמד מאחורי הדלפק אמר לחבר שלו: 'הלוואי שימותו כל ההומואים האלה'. אמרתי לו: 'סליחה, אבל אתה לא יכול לדבר ככה כשאתה מאחורי דלפק ומייצג רשת שלמה, שלא לדבר על כך שאסור לדבר ככה בכלל".

מאותו רגע, מספרת הלקוחה, החל העובד ברצף של קללות: "מי אלה הקוקסינלים האלה בכלל? מי את שתגידי לי מה להגיד?" ועוד ביטויים קשים "כשדרשתי לדבר עם המנהל, העובד אמר לי: 'אין בעיה, אני אקרא למנהל. את תראי שלא יעשו לי כלום'.

"חיכיתי לבוס, ואחרי שהוא הגיע, הוא אמר שזה לא על דעתו, אבל מותר לו להגיד את זה, כל עוד הוא לא אמר את זה ללקוח מסוים. כשאמרתי לו שאם העובד הזה יישאר, הקהילה לא תבוא לאכול שם יותר, הוא אמר לי: 'את לא תגידי לי איך לנהל את הסניף'".

בורגראנץ': "לא נאפשר לתופעה שכזאת להתקיים בין כותלינו"

תוך כדי הוויכוח מול מנהל הסניף, טוענת הלקוחה כי העובד המשיך ואמר לה:" את לא לסבית, מה אכפת לך?".

"טוב שהוא גם קובע לי מה הנטייה המינית שלי", אומרת הלקוחה, שהיא אכן לסבית. "כנראה שהוא שבוי בסטיגמה שבחורה בשמלה עם שיער ארוך לא יכולה להיות לסבית. בכל מקרה, אני פשוט מזועזעת. אצלי בורגראנץ' גמרו".

עם פניית mako גאווה, מיהרו בהנהלת בורגראנץ' לנקוט באמצעים חמורים נגד העובד. "רשת בורגראנץ' רואה בחומרה את האירוע. העובד ומנהלו זומנו לשימוע מיידי בהנהלת החברה לבירור הנושא", מסרה הרשת בתגובתה. האירוע כרגע נמצא בתחקיר, והעובד לא ישובץ למשמרות עד לסיומו".

עוד הוסיפו מטעם הרשת: "רשת בורגראנץ' רואה בחומרה את האירוע והעובד זומן לשימוע מיידי בהנהלת החברה לבירור הנושא. האירוע כרגע נמצא בתחקיר והעובד לא ישובץ במשמרות עד לסיומו. רשת בורגראנץ', בעליה ומנהליה מגנים בחריפות כל אקט של גזענות והנהלת הרשת לא תאפשר לתופעה שכזו להתקיים בין כותליה. רשת בורגראנץ' מצרה אם מי מלקוחותיה נפגע ומבטיחה להמשיך ולעשות כל שביכולתה כדי שמקרה כזה לא ישנה".

>> יש תרופה להומופוביה