>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

גידי גוב פרסומת בזק (צילום: צילום מסך אתר בזק)
גידי גוב בפרסומת המדוברת | צילום: צילום מסך אתר בזק
חברת בזק יצאה בקמפיין חדש לפרסום חבילת התקשורת החדשה שלה. הקמפיין כולל פרסומת בכיכובו של גידי גוב, שמעוררת את זעמה של הקהילה הטרנסג'נדרית. הסיבה: בפרסומת נשמע גוב משמיע הערה טרנספובית, המציגה אישה טרנסג'נדרית כאילו היא למעשה גבר. בבזק טוענים בתגובה כי הפרסומת נכתבה בהומור וללא כוונה לפגוע.

פוגעים ברגשות של ציבור שלם

"אני קוראת לחברת בזק לגנוז מיד את סרטון הפרסומת ולהתנצל בפני הקהילה הטרנסג׳נדרית", אמרה אלונה שטרן, הפעילה בקבוצה נגד טרנספוביה בתקשורת, ל-mako גאווה. הקבוצה פתחה דף מיוחד בפייסבוק שמטרתו ללחוץ על בזק לגנוז את הפרסומת.

בפרסומת נראה גידי גוב משוחח בטלפון, ואומר: "את בטוחה? נועה? גבר? אבל איך? היא מאוד נשית. טוב, האמת, כשחשובים על זה, תמיד הייתה לה גרוגרת וקול כזה". את שתי המילים האחרונות עושה גוב בטון נמוך מאוד.

בזק (צילום:  Photo by Flash90)
הכי טוב בבית גם עבור טרנסג'נדרים? | צילום: Photo by Flash90

"מצער מאוד שחברת בזק נותנת ביטוי להערה טרנספובית בקמפיין החדש, ופוגעת ברגשותיו של ציבור שלם", אמרה שטרן. "בעשותה זאת, היא מקדמת בורות באשר לנושא הטרנסג'נדרי, כאילו אישה טרנסג׳נדרית היא למעשה 'גבר'. זאת כאשר החברה הישראלית, למרבה הצער, סובלת גם כך מחוסר מודעות מצער בכל הקשור לזהות מגדרית".

בבזק טרם החליטו אם לגנוז את הפרסומת, אולם מסרו ל-mako גאווה הודעת התנצלות. "הפרסומת המדוברת נכתבה בהומור וללא כל כוונה לפגוע ברגשות ציבור כזה או אחר. בזק קיבלה את המשוב ומצטערת אם מישהו נפגע, זאת בהחלט לא היתה הכוונה".

>> טרנסג'נדרית מת"א: "השפילו אותי בתחנת המשטרה"

>> היסטוריה בארה"ב: קמפיין של הממשל נגד טרנספוביה

>> הקהילה הגאה מתייחדת עם הטרנסג'נדרים