כשירון (שם בדוי), תושב תל אביב בשנות הארבעים לחייו, חזר בערב לביתו בשבוע שעבר, המתינה לו שם הפתעה מאוד מפחידה. על דלת הכניסה לדירתו הודבק מכתב עילג במיוחד ובו איום ממשי על חייו: "יה הומו בן של שרמוטה. יה אוכל בתכת מזדיין עם ערבים. בן זונה מאנייק. עוד נגיא עליך. תתכיל לפחד על התכת שלך. בן אלף זונות". מכתב האיום נחתם בשם "האריות של הצל".

ירון, פעיל שמאל שלאחרונה השתתף בכנס תמיכה בסרבני גיוס, לא הבין איך הגיעו פעילי ימין לדירתו. "אין לי מושג מאיפה הם ידעו את כתובת המגורים שלי", סיפר ירון, "אני גר בכלל בבניין שברובו מתגוררים אנשים חרדים, הוא סגור באינטרקום שצריך להיכנס אליו בקוד. ברגע שהם הגיעו אליי הביתה זו עליית מדרגה מסוכנת, זה כבר צעד אחד לפני הפגיעה הפיזית. זה מה שמדאיג אותי זה עצם העובדה שהם היו בבית שלי. אני לא מפחד, אבל בכל זאת מאז האיום הזה הפכתי להיות ערני ודרוך יותר. כשאני מגיע הביתה אני סורק את הסביבה שלי".

לדבריו, ייתכן מאוד שאותם פעילי ימין עקבו אחריו וכך ידעו את כתובת מגוריו: "אין לי מושג מי זה. יש מישהו שראה רוכב אופניים בסביבה. זה לא ירתיע אותי מלהפסיק את הפעילות שלי כפעיל שמאל שנלחם למען זכויות וחירות האזרחים במדינה". ירון שוקל להגיש תלונה במשטרה אבל מתלבט. "אני לא סומך על השוטרים", הוא אומר, "אם יקרה עוד משהו חמור אתלונן".

לירון אין פרופיל בפייסבוק אך חברו, יגאל רמב"ם, פרסם במקומו פוסט ברשת החברתית. "זה הפתק שחיכה הערב לחבר על דלת הבית", כתב רמב"ם, "עזבו את השגיאות הכתיב וגם את הבס"ד. מה שחמור הוא שהאנשים האלה הם פשוט מליציות טרור ולמשטרת ישראל לא באמת אכפת כי הם עושים את העבודה המלוכלכת בשבילם. בלי פחד. עד הניצחון. תמיד".

יואב "הצל" אליאסי גינה בחריפות את המעשה ולדבריו אף הגיש תלונה בתחנת משטרת לב דיזנגוף: "רק לפי כמות שגיאות הכתיב אני יכול לומר שמדובר בפתק מפוברק. אני מגנה בחריפות אירועים כאלו. זה בזוי, חמור ומגעיל להגיע לביתו של אדם ולהדביק פתק איום. מעשה שלא ייעשה. זכותו של כל אדם להביע את דעתו ולא משנה אם הוא איש ימין או שמאל. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית וזה היופי שבדבר, אבל מפה ועד להגיע לבית של אדם ולאיים עליו, זה חמור מאוד".

אין תמונה
יואב אליאסי. "מעשה שלא ייעשה"