>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

חן לנגר (צילום: לואיז גרין)
"הקרבתי עצמי על מזבח המטרה". חן לנגר | צילום: לואיז גרין

מה גרם לחן לנגר לפרוש מהאגודה למען הלטה"ב? במכתב חריף ששלח אתמול לוועד המנהל, הודיע לנגר, ששימש דובר האגודה וחבר הוועד המנהל שלה, כי החליט לפרוש מהארגון. "אינני רואה כיצד אוכל להמשיך ולתרום לעמותה הלוקה בהתנהלות מפוקפקת, המונעת משיקולים הזרים לערכים בה היא מתהדרת", כתב לנגר במכתבו.

נפרד בכאב גדול

במכתב מאשים לנגר: "פגיעה בזכויות עובדים, ניצול מתנדבים ונפוטיזם (העדפת מקורבים, ד.ז) הפכו לחלק בלתי נפרד מהתנהלותה של האגודה.

"עמדתי בשער והתרעתי. השקעתי מאמצים רבים לסייע ולהחזיר את האגודה למקום משמעותי ובעל תפקיד חשוב בחיי הקהילה הגאה, למקום המקדם את הקהילה, מעמדה וזכויותיה. יחד עם זאת, לרגעים הקרבתי את האמצעי על מזבח המטרה. לא עוד, כלו כל הקיצין.

"בכאב גדול אני נפרד מהמקום אשר היה לי לבית בארבע השנים האחרונות והמשמעותיות בחיי. היום אני לא מזהה את הבית הזה. כנראה שבנקודה עלומה לאורך הדרך שכחו אחדים ממקבלי ההחלטות ערכיות ומוסר מה הם".

"חש כמי שעומד בפני שוקת שבורה"

לנגר, הנמנה על פצועי הפיגוע בברנוער, הצטרף לוועד המנהל של האגודה לפני קצת יותר משנה, וזמן קצר לאחר מכן החל לשמש דובר הארגון.

"כשהצטרפתי לאגודה, האמנתי כי בעזרת עבודה קשה ומתמשכת תצליח האגודה לשקם תדמיתה ולהוביל לשינוי לו מחכה הקהילה הגאה מזה שנים רבות", כתב. "קיוויתי שיחד נצליח לקדם חקיקה שתהפוך אנשים להט"ב לשווים בפני החוק, שיחד נעמוד על המשמר בהגנה על זכויותינו כאזרחים, ונקדם אג'נדה חברתית ושיח שוויוני. כל זאת על מנת שיום אחד, אולי, ביום מאחרית הימים, נגיע ליום בו לא נזדקק עוד לשירותי האגודה.

"היום דרכינו מתפצלות. אני עוזב בידיעה שעשיתי כל שביכולתי עבור האגודה, וכל שביכולתי לקידום מעמד הקהילה הגאה בישראל. לצערי אני עוזב בעודי חש כמי שעומד בפני שוקת שבורה, וכולי תקווה שהאגודה תמצא מחדש את דרכה ותשוב אל ערכיה, שעוגנו בחזון המייסדים לפני קרוב לארבעים שנה".

יו"ר האגודה, שי דויטש, מסר בתגובה: "הצטערנו לשמוע על החלטתו של חן לסיים את תפקידו. אנו מודים לו על הזמן שהקדיש ומאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו".

>> באגודה יוצאים נגד ועדת מור יוסף בנושא פונדקאות

>> מדריך: לצאת מהארון ולהישאר בחיים