דגל הגאווה (צילום: Sandy Huffaker, GettyImages IL)
הגאווה בחיפה בסכנה? | צילום: Sandy Huffaker, GettyImages IL
האם לראשונה זה 13 שנים תישאר חיפה ללא מרכז לקהילה הגאה? אם לא יימצא פתרון של הרגע האחרון, צפוי הפורום החיפאי, ארגון הלהט"ב של העיר השלישית בגודלה בישראל, להפסיק את פעילותו.

זאת לאחר שמתנ"ס ליאובק, שהשאיל לפורום את משכנו, מכר את המבנה.

אחד הארגונים ה"עניים" בארץ

לפני כמה שבועות מכר המתנ"ס את המבנה, ולפיכך קיבל הפורום החיפאי הודעה כי עד סוף החודש עליו להתפנות מהמבנה.

הפורום החיפאי הוא מארגוני הקהילה ה"עניים" ביותר בארץ, המתקיים מתרומות בלבד, למעט תמיכה סמלית של עיריית חיפה, העומדת על פחות מ-3,000 שקל לשנה. במרכז הקהילתי מתקיימות פעילויות רבות, בדגש על להט"בים הזקוקות לתמיכה רבה, בהם דתיים, ערבים ובני נוער.

כמו כן, הארגון מקיים מדי שנה את מצעד הגאווה של חיפה, שהשנה "יצא מהארון" וצעד לראשונה במסלול שיש בו נראות ציבורית גדולה.

הנהלת הארגון מנהלת מגעים עם עיריית חיפה וגורמים נוספים בעיר, כדי למצוא מקום חלופי, אך בינתיים ללא הצלחה. אם לא יימצא בהקדם מקום חלופי לפעילות הפורום, הוא ייאלץ לסגור את שעריו, והקהילה הגאה בחיפה תישאר ללא מענה חברתי ותמיכתי.

בפורום קוראים לעיריית חיפה לקחת אחריות, ולתקצב את הארגון למען קהילת הלהט"ב. לשם השוואה, עיריית תל אביב מממנת פעילות להט"ב במיליון ש"ח בשנה ועיריית ירושלים תומכת בבית הפתוח לגאווה ולסובלנית בכ-130 אלף שקל בשנה.

"יש לנו הצעות לחדרים לפעילויות, אבלנו רוצים משהו קצת יותר נרחב", אמר יו"ר הפורום החיפאי, יפתח היבנר ל-mako גאווה. "אנחנו קוראים לעיריית חיפה להירתם ולעזור לננו בפעחלות הכל כך חשובה".

>> הלסביות הישראליות ירעידו את אירופה

>> תל אביב: העיר הכי גיי פרנדלית בעולם?

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה